Tentokrát ale dvojici lapků, na rozdíl od případu z minulého týdne, o kterém jsme v Deníku informovali, strážníci dopadli pár minut po přepadení. Pomohly jim nové kamery, které sledují sportovní areál na Angeru v Teplicích, kde k tomu došlo.

„Okradení osoby uviděla obsluha kamerového systému. Na místo vyslala hlídky. Ty posléze na základě popisu v okolních ulicích dopadli oba dotyčné pachatele,“ uvedl ředitel městské policie Michal Chrdle.

44letá žena se v pondělí ráno procházela po bruslařském okruhu na Angeru, když k ní zezadu přiskočila mladá žena a strhla jí z krku řetízek. Společně s komplicem, který všemu přihlížel a jistil okolí, pak chtěli zmizet v uličkách Trnovan. Tam je ale zadrželi na základě popisu hlídky strážníků, kteří po ohlášeném přepadení prohledávali celou lokalitu. „Každý byl zadržený na jiném místě. Předali jsme je policii,“ podotkl ředitel městské policie.

Ilustrační foto.
Byl to mžik. Pak už jsem jen viděla ženu s řetízkem utíkat

Žena, která měla dotyčné strhnout z krku řetízek, už ho u sebe při dopadení neměla. Strážníci cenný kov našli v nedalekém křoví, kde se před nimi pachatelka chtěla schovat.

Podle mluvčího teplické policie Daniela Vítka se krádeží zabývají policisté z obvodního oddělení v Trnovanech. V lokalitě, kde už minulý týden došlo k podobnému přepadení ženy. I v tomto případě při krádeži zlatých šperků u starší osoby, vracející se zrovna z nákupu v Kauflandu, figurovala dvojice muže a ženy. Policie teď bude prověřovat, zda se nejedná o totožné lupiče.

„Na předběžné závěry, zda jde o tytéž osoby, je brzo. Budou ještě výslechy a další úkony spojené s vyšetřováním,“ upozornil mluvčí policie Vítek.

Při požáru bytu ve Štúrově ulici zemřel čtyřletý chlapec. Policisté spolu s hasiči ohledávali místo požářiště.
Trnovany loni v kriminalitě vládly. Převálcovaly i Prosetice

V lokalitě Trnovan je z celkového pohledu okresu Teplice nejhorší míra kriminality. Dříve tu bylo situováno nejvíce heren, z některých se dnes stala kasina, jiné přestaly fungovat nebo se přeměnily na zastavárny.

Obě nedávné krádeže se probíraly také v rámci facebookové skupiny Teplice, kde se k tomu, co se stalo, vyjadřovali členové diskuzního fóra.

Kupříkladu Helga Klinarová vidí v této souvislosti problém v oblasti drog. „Je čím dál tím víc lidí drogově závislých. Na svou denní potřebnou dávku si tímto obstarávají peníze a neštítí se přepadnout a oloupit kohokoliv,“ uvedla učitelka základní školy.

„Po Trnovanech se nedá chodit v klidu už ani ve dne. A bude hůř,“ míní Lucie Reichenbachová. Do diskuze se zapojila také Aneta Velcová, která má v tomto případě jasno: „Tak přesně tahle dvojice přepadla nedávno moji mamku kousek pod Benešákem. Žena je mladšího vzhledu, štíhlá, blond vlasy a společník je muž romského původu,“ konkretizovala osoby, na které by si lidé na chodníku měli dávat pozor.

Vizualizace části Trnovan, okolí objektu Jezevčík
Město chce oživit trnovanskou zónu strachu a špíny