Hrozí mu za to vězení na tři léta až deset let. Mach ale hned na začátku procesu uvedl, že tam nikdy nebyl a nic nespáchal.
V době přepadení byl asi s přítelkyní nebo s kamarády. Jenom se přiznal k tomu, že havaroval v den přepadení kasina, 28. července 2008, s kradeným automobilem VW Golf. Auto řídil bez řidičského průkazu.

Řídil prý přes rok kradená auta

„Pokud mám vysvětlit, jak jsem se dostal ke stříbrnému VW Golfu, uvádím, že 28. července 2008 mi volal Andrej Kolečkov, kterého znám asi tři roky, ale nevím, kde bydlí, ani co dělá. Myslím si, že žije v Ústí nad Labem. Zabýval jsem se trestnou činností, tedy odvážení ukradených vozidel z místa A do místa B,“ uvedl obžalovaný.

Podle Andrejových instrukcí byl Machovi předán golf k převozu. Jenže s ním havaroval. Proto druhý den po nehodě Andreje kontaktoval a domluvil si s ním schůzku.

„Vysvětlil jsem mu, co se stalo. Andrejovi jsem dal pětitisícovku, která byla na sedadle golfu, když jsem do něho nastoupil, přesněji na sedadle spolujezdce. Byly tak také poznávací značky. Ty jsem hodil na podlahu pod sedadlo vozu. Andrej peníze nechtěl, řekl, ať si je nechám. A zeptal se, jestli chci dál spolupracovat, já jsem souhlasil. Pokračovali jsme dál v rozvážení kradených aut. Vozil jsem auta, dokud mě nechytila policie v Bílině. Potom jsem s tím skončil. Telefon na Andreje nemám, protože často měním telefony,“ uvedl Mach.

Mach je asi rok nezaměstnaný a tu dobu se živil rozvážením kradených vozidel. Měsíčně převážel průměrně pět až šest vozidel. „Z toho jsem měl v průměru třicet tisíc korun měsíčně,“ uvedl a s hrdostí v hlase doplnil: „Mohlo to být i více.“

Z psychologického hlediska je podivné, že mladík se pyšnil tím, kolik si tím vydělal a dodával, že částka mohla být ještě vyšší. To na sebe delikvent neříká. Možná tím chtěl zdůraznit, že neměl důvod k přepadení kasina, protože z převážení kradených aut měl peněz dost. Tím chtěl zdůraznit, že nepřijel golfem před Casino Cínovec.

Podle kamer u kasina měl z tohoto typu vozu lupič vystoupit, uloupit peníze a odjet s ním. Havarované auto bylo krátce na to nalezeno projíždějícími motorkáři sotva 3,5 kilometru od kasina. Mach nepopírá, že auto řídil, ale nejen prý z loupeže.

U soudu nebyl poprvé

Předsedkyně trestního senátu Jana Kurešová konstatovala, že Mach nestojí před soudem poprvé.
V roce 2007 dostal podmínku za přípravu loupeže, v roce 2008 bylo pro jiný trestný čin podmíněně zastaveno trestní stíhání, ale státní zastupitelství ho může znovu obnovit.

Také byl pravomocně odsouzen teplickým okresním soudem za neoprávněné užívání cizí věci a krádeže, v listopadu letošního roku mostecký okresní soud poslal Macha na jeden rok do vězení za další trestnou činnost.

Dej mi peníze, nebo tě zabiju

Pokladní z kasina popisovala před soudem přepadení. Mladík kolem pětadvaceti let na ni vytáhl zbraň. Nevěřila mu, myslela si, že si dělá legraci, když řekl, že chce peníze. Nakonec otevřela trezor a vydala mu peníze, protože řekl: „Dej mi všechny peníze, nebo tě zabiju.“
V Machově fanklubu několika jeho známých v soudní síni se ozvalo na okamžik zahučení jeho kamarádů. Přepadená svědkyně si totiž dovolila říci že tím, čím mladík mířil, nebyl revolver, ale automatická pistole.

Dále uvedla, že lupič měl rukavice, kšiltovku a černé brýle. Kšiltovku a brýle poznala, ale na dotaz obhájce mohla říci jenom to, že šlo o typovou shodu.
Nemohla tedy říci, že šlo naprosto přesně o stejnou kšiltovku či brýle, kterou měl mladík použít při útoku. Do obličeje lupiče neviděla, ale podle postavy to mohl být obžalovaný, uvedla přepadená pokladní.