Jednalo se o osmnáctiletou dívku z Teplic, která na návštěvě v Krupce venčila svého psa a byla zasažena epileptickým záchvatem. Když ji strážníci nalezli, netušili, jak dlouho je v bezvědomí.

Po odvozu do nemocnice volala na Městskou policii v Krupce ošetřující zdravotní sestra, a děkovala oběma mužům zákona za to, že dívce svým zdravotním umem zachránili život, informoval redakci František Růžička, tajemník krupské radnice.

„Z tohoto případu je vidět, že i prostředky nedávno vložené do nákupu tří defibrilátorů jsou v povolaných rukou a mohou zachránit další lidské životy nejen krupských občanů,“ dodal tajemník.

„Dramatické se nakonec ukázalo i zjišťování její totožnosti, neboť i přes to, že její pes měl známku z města Teplice, tak Městská policie v Teplicích na rozdíl od našich krupských strážníků nemá přístup do databází držitelů psa. Její totožnost se podařilo zjistit až za tři hodiny, kdy zoufalí rodiče přišli nahlásit zmizení své dcery na naši služebnu,“ konstatoval pro Deník Růžička.

"Je pro mne s podivem, že statutární město Teplice, ve dnech, kdy úřad nefunguje, nedokážou zajistit svým strážníkům takovou samozřejmost, jako je lustrace držitele psa. Není mi vůbec proto jasné, jak tepličtí strážníci prověřují, zda má držitel psa zaplaceny poplatky v době volna, anebo zda se tímto vůbec zabývají. Ze svých návštěv mám pocit, že se veřejným pořádkem zabývají pouze na úrovni parkování osobních aut.

Dovolte mi, abych jménem svým i jménem vedení města Krupka poděkoval oběma našim strážníkům, kteří jen díky pohotovosti a pravidelných školení ze zdravovědy, zachránili tento mladý život. Z tohoto případu je vidět, že i prostředky nedávno vložené do nákupu tří defibrilátorů jsou v povolaných rukou a mohou zachránit další lidské životy nejen Krupských občanů," řekl Růžička.