Tak třeba takto může vypadat projev domácího násilí, u kterého pak asistuje policie.
V uplynulém roce řešili policisté v teplickém okrese 15 případů domácího násilí. Z toho v pěti případech byla osoba vykázána ze společně obývaných prostor.

U sedmi případů bylo jednání posouzeno jako přestupek proti občanskému soužití a u osmi se jednalo o trestný čin týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě. Jeden z případů domácího násilí řešili policisté v Krupce. Muž opakovaně slovně a fyzicky napadal družku tím, že jí udeřil dlaní do obličeje, slovně jí urážel a vyhrožoval dalším napadáním. Dále ještě rozbil v bytě skleněnou výplň dveří.

„Vzhledem k tomu, že byla důvodná obava, že bude podezřelý pokračovat ve svém jednání, tak byl zajištěn a byl vykázán ze společných prostor na 10 dní.
Jeho konání bylo posouzeno jako přestupek proti občanskému soužití. Vykázání však muž nedbal a po pěti dnech se snažil do bytu dostat. Na místo přijeli policisté a muže opět zajistili a řešili pro přestupek proti veřejnému pořádku, kdy neuposlechl výzvy veřejného činitele,“ uvedla Ilona Novotná, mluvčí teplické policie.

VÍCE V PÁTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.