Nakupování v duchcovském supermarketu se proměnilo ve velké drama. 33letý agresor tam rozbíjel zboží a fyzicky ohrožoval prodavačky a zákazníky včetně dětí. Útočníka zpacifikovali duchcovští strážníci, policisté mu naměřili 0,7 promile alkoholu. Muži hrozí za výtržnictví a ublížení na zdraví až tři roky vězení.

Incident se stal v pondělí odpoledne. Obchod byl plný lidí. „Muž nejprve vulgárně urážel obsluhu prodejny. Když ho oslovil jeden ze zákazníků s upozorněním, aby se uklidnil, protože jsou v obchodě děti, muž ho nejprve verbálně a poté i fyzicky napadl. Dokonce ho i kousl do nohy,“ popsal mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Během šarvátky došlo k rozbití lahví od piva. Střepem jedné z nich pak útočník poškozeného ohrožoval. „Když chtěl agresor opustit prodejnu, poškodil pokladnu poté, co se mu v odchodu pokusila jedna z prodavaček zabránit uzamčením dveří, začal se s ní přetahovat, přičemž jí poškodil mobil,“ vylíčil Vítek.

Útočníka zpacifikovala hlídka městské policie. Ta byla na místě do dvou minut. „Muž strážníkům vyhrožoval, vulgárně urážel a plival na ně,“ sdělil velitel městské policie Josef Hulín.

Rychlý a cílený zákrok strážníků ocenil i starosta Duchcova. „Výhodou bylo, že hlídka právě projížděla městem a prováděla běžnou kontrolu. Nebýt jejich profesionálního zákroku, bůhví jak by celá situace dopadla,“ podotkl starosta města Zbyněk Šimbera.

Radnice uvažuje, že odmění muže, který se výtržníkovi postavil a zastal se prodavaček včetně nakupujících. „Minimálně poděkování si zaslouží. Projevil dost osobní odvahy,“ sdělil starosta.

Policisté výtržníkovi naměřili 0,7 promile alkoholu v dechu. „Poté, co vystřízlivěl v cele, byl obviněn z ublížení na zdraví, výtržnictví, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a nebezpečného vyhrožování,“ informoval mluvčí policie Daniel Vítek. Policie muže vyšetřuje na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky za mřížemi.