Dveře u východu z věznice se vloni na podzim ještě ani nezaklaply a 30letý muž z Teplic už telefonoval na ulici kamarádům, že je "venku" a může opět nastoupit jako drogový pošťák. „Kriminalisté pak u něj zaevidovali minimálně 96 případů, kdy přeprodal drogově závislým lidem na různých místech v okrese Teplice vícero druhů drog. Nejčastěji marihuanu,“ uvedla Ilona Gazdošová z teplické policie.

Marihuanu na kouření dotyčný prodal podle policie v 60 případech, dále prodal v 26 případech pervitin a desetkrát byla předmětem prodeje extáze. Za distribuci drog ho policie opět obvinila. Na proces čeká ve vazbě, kam ho poslal soud. Vzhledem k jeho trestné minulosti totiž hrozilo, že by drogy směle prodával po obvinění dál. Ostatně o tom vypovídá jeho dosavadní život.

Ilustrační foto
Kdo "zbil" labutě v Zámecké zahradě? Teplice řeší úhyn sedmi vodních ptáků

„V minulosti byl tento muž za drogovou trestnou činnost už na 18 měsíců ve věznici, ale ani to ho neodradilo od dalšího dealování. Jeho současné obchody se uskutečnily v období od podzimu roku 2021 do března letošního roku,“ doplnila mluvčí policie Gazdošová.

Na drogovou scénu se v Ústeckém kraji specializuje policejní Toxi tým. Ví o lokalitách, kde se mají drogy nejvíce prodávat. Historicky se to dá vyčíst rovněž z mapy kriminality. Třeba na Teplicku jsou vyhlášenou lokalitou, kde se drogy nejvíce prodávají, Trnovany přímo v okresním městě.

Podle místních to jsou konkrétně ulice Masarykova a Antala Staška. Zde se má sdružovat nejvíce narkomanů. Policejní obvod Trnovany vykazuje v dostupných statistikách na portálu mapakriminality.cz za posledních pět let nejvíce případů v oblasti výroby a následné distribuce drog. Nejčastější a nejsnáze dostupnou omamnou látkou, pomineme-li marihuanu, je u nás pervitin.

Počet případů trestných činů výroby a prodeje drog
Město – rok 2021 (rok 2020)

Děčín – 63 (66) případů
Chomutov – 78 (81) případů
Litoměřice – 27 (28) případů
Louny – 22 (33) případů
Most – 69 (56) případů
Teplice – 50 (79) případů
Ústí - 69 (47) případů
Zdroj: Policie ČR