Do čerpací stanice se lupiči dostali po rozbití skleněných dveří. Obě čerpadlářky, které v době útoku zlodějů, vyvázly z incidentu bez zranění. Před zloději se totiž stačily zamknout do druhé místnosti. Po pachatelích intenzivně pátrá policie.

„Údajně nejprve uslyšely velkou ránu a když vykoukly, zjistily, že muž s kuklou na hlavě rozbíjí skleněnou výplň dveří. Tak se zamkly. Toho zloděj využil a odcizil pokladnu i s tržbou a utekl. Z kamerového záznamu víme, že šlo o dva muže, kteří k čerpací stanici přišli pěšky. Netuším jestli měli auto zaparkované opodál. Při útěku jeden z nich vytrousil kasr.

Pokud by se čerpadlářky nezamkly asi by sprej na ně použil. Podle mého názoru si pachatelé obě čerpadlářky vytipovali a věděli, že se večer zamykají. Nesnažili ani vzít za kliku a rovnou rozbili dveře ,“ řekla nájemkyně čerpací stanice Jiřina Trutenková s tím, že stejná pumpa jen během letošního roku byla vyloupená již třikrát.

V létě zaútočil na čerpadláře v Janově zfetovaný muž s nožem v ruce a obsluhu donutil vydání tržby. Útočník byl ale krátce po loupeži i s penězi dopaden městskými strážníky v lese jen pár desítek metrů od čerpací stanice.