„Několik desítek osob bylo vyzbrojeno různými násadami, tyčemi a baseballovými pálkami. Skupinky stály několik metrů od sebe a častovaly se hrubými urážkami," řekl velitel MP Dubí Tomáš Pykal. Na pěsti nedošlo hlavně díky včasnému zásahu městských strážníků a policistů.

Mohlo by vás zajímat. Rita opět zabodovala. Služební fenka u Přítkova vyčmuchala půl kila pervitinu

Strážníkům pomohl i fakt, že to k místu konfliktu v ulici Střední v dubské Pozorce neměli vůbec daleko.

„Prakticky se to odehrávalo pod okny naší služebny. K události se sjely všechny naše hlídky a požádali jsme i o pomoc policii. Obě skupiny byly od sebe odděleny," řekl velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal a dodal: „K žádnému zranění nedošlo i díky tomu, že si účastníci vybrali velice zodpovědně příhodnou hodinu oběda strážníků, kdy jsou všichni na služebně. Navíc místo před služebnou je pod dohledem kamer."

MAČETY V KRUPCE

Tři sanitky s posádkami záchranářů, policejní vozy, strážníci a také zásahová jednotka. Ti všichni museli přibližně před rokem zasahovat v horním sídlišti Maršov. K bitce mezi Romy došlo v sídlišti s vyhlášenými ulicemi K. Čapka a Dukelských hrdinů.

Útoky mačetami, noži a železnými trubkami, a to rovnou po hlavě. Než přijela zasahovat přivolaná policie, bylo už několik Romů krvavě zraněných. Na místo proto byla povolána také záchranka. Sanitky pak z ulice K. Čapka a Dukelských hrdinů do nemocnice převezly k ošetření a hospitalizaci šest lidí, další byli ošetřeni přímo na místě.

Více o incidentu. Mačety, železné trubky a šest zraněných. V Krupce se poprali Romové

Policisté po incidentu zadrželi a obvinili tři osoby. V případě ulic K. Čapka a Dukelských hrdinů, kde se bitka odehrála, jde o vyhlášenou lokalitu v Krupce - Maršově.

Právě romská komunita zde má vysoké zastoupení. Několik panelových domů je zde vybydlených a zakonzervovaných. V minulosti zde proběhlo několik protiromských demonstrací.

Mohlo by vás také zajímat: Cesta za nákupy do Drážďan se lidem ze severu prodraží