15.25 - Zástupci Romů se sešli s vedením policie, aby poděkovali za dohled nad akcí. Jiří Volprecht, šéf mosteckých policistů, zase pochválil Chánovské za poklidný průběh akce. Téměř dojemné. Nedošlo k žádnému incidentu, nikdo nebyl zadržen, policisté u nikoho nenašli žádnou zbraň.

15.11 - Radikálové s vlajkami v rukou opustili sídliště. Když míjeli tancující Romy, nezapomněli k nim poslat pár provolání "Cikáni do práce!" Ti se jim ale jen smáli a dál slavili. Slavili své dnešní vítězství, že se jim dělnickou stranu podařilo zesměšnit.

14.57 - Kuriozní situace. Asi dvě stě Romů se shromáždilo před jedním z paneláků a udělalo si velikonoční romskou zábavu. Tancují a baví se. Dělnickou stranu začali naprosto ignorovat a hlouček radikálů tak zůstal osamocen.

14.27 - Petr Kotáb z DSSS má proslov. Kritizuje společnost, která vytvořila situaci, kdy jsou lidé závislí na dávkách. Zpochybnil žaloby na radikálku Lucii Šlégrovou, která se zpovídá v těchto dnech před mosteckou justicí z obžaloby kvůli propagaci hnutí potlačujících práva. Lucie Šlégrová je v davu také. Romové sledují skupinu z dálky, jsou v klidu .

14.05 - Asi dvousetmetrový pruh Romů lemuje cestu sídlištěm. Občas někdo nahlas vykřikne, jinak jsou disciplinovaní. Policejní antikonfliktní tým místní obyvatele chválí. Radikálové dorazili k domu číslo osm, v němž vznikají za podpory Evropské unie sociální byty. Následovat zřejmě budou proslovy.

13.57 - Extremisté přicházejí do Chánova. Reportér Deníku hovoří na chodbě domu na sídlišti s místní ženou, která tu bydlí již tři desítky let. Něco podobného nepamatuje. Má strach.

13.45 - Nacionalisté v černém vyrazili. Je jich několik desítek, podle policejního odhadu asi osmdesát. Právě míjejí prodejnu automobilů za někdejším autobusovým nádražím. Za chvilku uvidí první chánovské domy.

13.41 - Proč se dnes radikálové scházejí? Vadí jim jako vždy zneužívání sociálních dávek, svolali se také kvůli případu napadeného mladého mosteckého policisty, který na sídlišti pouze zjišťoval informace. Pravděpodobně na něj v téměř vybydleném domě za tmy zaútočil muž pod vlivem drog a pořezal jej, kriminalisté také zjišťují, jakým způsobem jejich kolega utrpěl zranění odpovídající pádu z výšky. Spekulovalo se o tom, že útočník či útočníci vyhodili policistu z okna, mohl ale také spadnout na chodbě ze schodů. V domě totiž chybí kovové zábradlí. O události jsme informovali jako první na tomto odkazu.

13.36 - Podle mluvčí mostecké policie Ludmily Světlákové zatím policisté nemuseli řešit žádný incident.

13.25 - V Chánově hraje z jednoho okna mix hiphopu a další hudby. Romové na zemi rozkládají transparenty s nápisy jako "I my jsme tu doma", "Stop rasismu", "Vaše řešení známe, odejděte". Na prvním paneláku od přístupu z Mostu je vidět profesionálně udělaný transparent hlásající, že "Nenávist není řešení". V ulicích sídliště nejsou vidět děti ani ženy.

13.20 - Pochod naplánovala DSSS na třináctou hodinu. Ani v tuto chvíli nejsou ještě radikálové sjednoceni, na vlakovém nádraží, kde měli sraz, je jen několik desítek lidí. Venku je zima, fouká ledový vítr. Okolí hlídají policisté. Radikálové mají transparenty, kde připomínají údajně rasově motivované útoky z poslední doby.

13.05 - Na sídlišti v Chánově postávají skupiny lidí, debatují mezi sebou. Na tamním kulturním domě visí transparent s nápisem "Dejte nám práci". Na příjezdu k panelovým domům od města jsou policejní hlídky a kontrolují každého, kdo se vydává směrem k Chánovu. Zastavují a prohlížejí i automobily.