Kriminalistům z teplického TOXI týmu se podařilo zajistit drogy, jejichž hodnota by se na černém trhu pohybovala kolem čtyř a půl milionu korun. "Jedná se o největší množství pervitinu, které se na jednom místě teplickým kriminalistům podařilo v posledních letech zajistit," upřesnil Daniel Vítek z teplické policie.

Policisté získali poznatky, že by se z Teplicka měl ve větším množství vyvážet pervitin do celé republiky a to ve speciálně upraveném vozidle.

V rámci operace NOMO se na základě dlouhodobé operativní činnosti tato informace potvrdila, minulý týden našli kriminalisté ve vozidle podezřelého skoro čtyři a půl kilogramu pervitinu.

"Muž měl schované drogy ve velice důmyslném úkrytu, který byl při běžné silniční kontrole neodhalitelný. K jeho objevení pomohl kriminalistům služební pes Transa ze skupiny speciálních kynologických činností, který je vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Skrýš byla umístěna pod zadními sedadly v místech, kde se měly nacházet nádrže na CNG pohon, když služební pes místo označil, policisté v úkrytu našli igelitový pytel, ve kterém byly čtyři sáčky, z nichž každý obsahoval kilo drogy a jeden menší s téměř půl kilem pervitinu," popsal Vítek.

Třiapadesátiletého muže policisté zadrželi a následně obvinili z neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

"Vzhledem k značnému množství drog, které ve vozidle ukrýval, byl vzat obviněný do vazby, kde bude čekat na verdikt soudce, který ho může v případě uznání viny poslat až na dvanáct let za mříže," dodal Daniel Vítek.