Když se vracela domu, napadlo jí, že by se mohla pobavit. Vzala benzín a polila jím auto v ulici U Pivovaru. Pak ho zapálila a utekla. Oheň kromě auta poškodil také fasádu a okno přilehlé budovy. O dvě hodiny později vyhnala hasiče do ulic podruhé. Když o kousek dál od auta podpálila odpad v šesti plastových kontejnerech.

"Celková škoda, kterou způsobila, byla zatím vyčíslena na téměř 67 tisíc korun. Obviněna byla z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví. Hrozí jí tři roky," uvedl Daniel Vítek z teplické policie. Čtěte také: Patnáctkrát už byl zloděj z Teplic ve vězení, stále ale nemá dost

ZÁBLESK V OČÍCH

Podle informací Deníku žena benzín našla právě a inkriminovaném autě. Uviděla kanystr a měla záblesk v očích. Z nedalekých popelnic vytahala papír a hadry, které zapálené hodila do otevřeného auta. Zbytek benzínu pak využila k podpálení kontejnerů.

Policisté v úterý podali návrh na vazbu. "A to s ohledem na skutečnost, že by na svobodě s největší pravděpodobností v trestné činnosti pokračovala," doplnil Vítek. Státní zástupce návrh akceptoval.

Tepličtí hasiči se už vloni potýkali s žhářstvím. Někdo nejspíše po cestě z diskotéky domu zapaloval v ulicích plastové kontejnery. Případem se zabývala policie. Podobně tak někdo úmyslně zapaloval papír ve výtahových šachtách. V tomto případě může jít, kromě škody na majetku, i o obecné ohrožení.

Přečtěte si o dalším víkendovém zásahu hasiců: S požárem domku v Háji bojovaly čtyři jednotky hasičů