Zatímco mladistvý se uvelebil na sedadlo u předních dveří, starší výtečník si sedl za volant a nastartoval. I když nemá řidičský průkaz a navíc byl pod vlivem alkoholu, povedlo se mu rozjet, chyběly mu ale řidičské zkušenosti, a tak o několik ulic dál naboural do podezdívky zábradlí.

To ho ale neodradilo od pokračování v jízdě, v Revoluční ulici pak narazil do sloupu veřejného osvětlení a potom i do sedmi vozidel zaparkovaných u krajnice. "Řídil až do ulice Na Návsi, kde po tříkilometrové riskantní jízdě konečně zastavil, oba mladíci pak z autobusu utekli směrem na Chlumec, kde je zadrželi policisté," doplnil Daniel Vítek z teplické policie.

Zadržený, který autobus řídil, měl v dechu přes 0,9 promile alkoholu, jeho mladistvý kumpán nadýchal 0,4 promile. "Oba zadržení byli obviněni z neoprávněného užívání cizí věci a jsou vyšetřováni na svobodě, staršímu muži hrozí v případě odsouzení až tříleté vězení, jeho komplic by si s ohledem na věk mohl odsedět maximálně polovinu trestu," dodal Vítek.