Zatím není jasné, kdo tento odporný čin spáchal a jestli štěňátka nejprve zabil a pak se jich zbavil, anebo je nechal venku umrznout. Případem se už zabývá policie, čeká se na výsledky pitvy. Kriminalisté prověřují i variantu, že se štěňátka narodila už mrtvá, tedy bez cizího zavinění. Dubské strážníky na mrtvá psí tělíčka upozornili místní občané.

„Žena z Dubí nám oznámila, že někdo do popelnice vyhodil mrtvé štěně. Strážníci na místě zjistili, že se jedná pravděpodobně o štěně rotvajlera. Podle občanů, kteří se nacházeli v blízkosti, ho tam dal muž z Dubí, který se na místě pohyboval,“ popsal událost velitel městské policie v Dubí Tomáš Pykal.

Muž strážníkům řekl, že vedle popelnice nalezl igelitovou tašku a v ní mrtvé štěně, tak tu tašku dal jen do popelnice. „Vzápětí na služebnu volala další oznamovatelka, že na autobusové zastávce je další mrtvé štěně. Šlo o tutéž rasu. Podle záznamů z kamerového systému se stejný člověk, který údajně našel mrtvé štěně v igelitové tašce, kolem pohyboval,“ doplnil velitel.

Třetí tělíčko zvířete se našlo o den později. Místní útulek na svém profilu na Facebooku žádá veřejnost o pomoc při dohledání psí mámy a hlavně jejího majitele. „Prosíme proto občany města Dubí, aby se zamysleli, jestli v okolí neviděli březí fenku, pravděpodobně střední spíše větší velikosti, možná kříženku rotvajlera. Informace lze hlásit nám, policii či strážníkům,“ sdělila pracovnice útulku AniDef v Žimu na Teplicku.

Útulek hned po nálezu podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Kriminalisté se případem zabývají. Výsledky pitvy by měly být známy tento týden. „Podle výsledku pitvy bude určena právní kvalifikace. Zatím je předčasné spekulovat o tom, zda byl porušen zákon, či nikoli,“ sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

V případě, že se pachateli podaří prokázat vinu, může skončit i na dva roky za mřížemi. „Lidská krutost opravdu nezná žádné meze. Týrat ty nejbezbrannější a k nám tolik nejupřímnější a nejoddanější zvířata a teď ještě malá miminka, tak to opravdu dokáže jenom člověk,“ napsala pod příspěvkem útulku ke smutné události Stanislava Vopolková.

Pozornost nedávno vzbudil i jiný případ týrání zvířete. Kruté mučení psa se vymstilo Ondreji Hovánovi, který loni v únoru brutálně zbil svého psa Ronnyho. Minulý týden stanul před děčínským soudem, který ho poslal na 21 měsíců do vězení. Zda si je i odsedí, zatím není jisté, 26letý muž se odvolal. Případ tak bude řešit ještě ústecký krajský soud.