Byli odsouzeni za to, že v březnu 2004 se nechali s dalšími kamarády v prostorách restaurace Slavie v Dubské ulici v Teplicích vyfotografovat s nacistickou vlajkou. Přitom došlo i k hajlování.
Původní rozsudek byl nahrazen odvolacím soudem novým. V jeho rámci byli odsouzeni: Vladimír Holub k 8 měsícům vězení se zkušební dobou na 2 roky, Bohumil Vocílka na 18 měsíců se zkušební dobou na 3 roky a jeho bratr Karel k 15 měsícům na 3 roky. U bratří Vocilků se jednalo o souhrnné tresty, protože Bohumil se dopustil kromě toho dvakrát výtržnictví a jednou útoku na veřejného činitele. Dostal také peněžitý trest ve výši 20 000 korun. Bratr Karel se dopustil jednoho výtržnictví.
Odvolací senát uvedl, že na rozdíl od rozsudku okresního soudu v Teplicích neshledal, že by šlo o vysoce závažný trestný čin, protože trestní sazba je pouze od 6 měsíců do 3 let, čili trestní zákon považuje tento trestný čin za méně závažný.
Pokud jde o obžalovaného Holuba, podle advokátky Evy Oncirkové, soud nemohl přihlížet k tomu, že byl Holub vojákem z povolání, jak uvádí teplický soud. V původním rozsudku teplického soudu se píše, že „…obžalovaný je vojákem z povolání, je na něho nutno, tak jako i na jiné profesionály a vojensky organizované osoby či na veřejné činitele, klást podstatně přísnější kriteria.“
To odvolací soud odmítl. Vojákem z povolání se Holub sice stal, ale až po trestném činu – po hajlování. Vladimír Holub byl původně odsouzen na 6 měsíců do vězení, Bohumil Vocilka na 14 měsíců vězení a Karel Vocilka na 1 rok do vězení. (ro)