Nic netušící policisté zkontrolovali doklady a dvojici lapků pustili dál. O nějaké krádeži totiž neměli ani tušení. Ta jim byla majiteli kavárny v Duchcově nahlášena až několik hodin poté. Jak se později ukázalo, v kufru auta naložený kávovar pocházel z následné série krádeží. Nicméně i policejní kontrola nakonec kriminalistům poměrně dost pomohla.

ŘÁDILI TŘI MĚSÍCE

Popsaný případ má souvislost s milionovou vykrádačkou, kterou uzavřeli v minulých dnech tepličtí kriminalisté. V úterý jsme na našich webových stránách o ní obšírně již informovali, nyní přinášíme další podrobnosti.

Tři měsíce na Teplicku řádila trojice zlodějů. Vůdcem byl v této branži zkušený, osmnáctkrát již trestaný, recidivista. Nějaký čas jim byli kriminalisté na stopě, ale neměly potřebné důkazy. Ty získaly až ve chvíli, kdy právě hlava celé zločinecké bandy udělala začátečnické chyby.

Vrátil se zpět do prodejny, kde už jednou kradl. Poté, co se mu společně s komplicem nepodařilo vypáčit dveře, chtěli tam podle kriminalisty Jiřího Honáka vlézt bočními garážovými vraty.

„Ve vedlejší ulici se vloupali do motorového vozidla, ze kterého odcizili hever a další věci. Heverem se pak pokusili vrata roztáhnout. To se jim ale taky nepodařilo, tak našli betonové závaží, které se používá na drahách, a tím prohodili spodní část vstupních dveří," popsal strasti zlodějů s vniknutím do objektu Jiří Honák, zástupce vedoucího II. oddělení skupiny kriminální policie a vyšetřování v Teplicích.

OSUDNÁ HISTORICKÁ POKLADNA

Hlavu celého gangu zachytil ale nastražený alarm. Místo aby hned utekl, snažil se ještě otevřít historickou pokladnu na prodejním pultu, aby z ní vzal peníze. Což se mu nakonec stalo osudným.

„Místo toho, aby jen zatočil klikou, tak jí celou rozštípal," řekla televizi Prima Martina Řeholová, dcera majitele obchodu. Na místo přijela bezpečnostní služba a zloděje viděla. Když utekl, tak peníze z pokladny postrácel, navíc byly zakrvácené, protože se při manipulací s pokladnou pořezal.

Kriminalisté poté pozatýkali celou tříčlennou partičku. Prokázali jim sérii vloupaček do restaurací, bytů a prodejen, při kterých nakradli věci za milion korun. „Část lupu se podařilo zajistit zpět," uvedl Daniel Vítek z teplické policie.

Kriminalisté na případu pracovali několik měsíců. Hlava celé skupiny je už za mřížemi, kde čeká na soud. Oba pomocníci, které ke krádežím osmatřicetiletý recidivista z Teplic využíval, čekají na soud na svobodě.