Jiní zlodějíčkové si pro změnu na sebe dokáží kvůli krádeži obléknout najednou i čtyři trika či troje kalhoty, další své staré oblečení vymění za nové rovnou přímo ve zkušební kabince obchodu.

Nepoctivé maminky se pro změnu neštítí zneužít ke krádeži třeba i svého miminka a lup klidně strčí pod peřinku do kočárku.

Některé z kuriózních krádeží se v mosteckých obchodech odehrály i v posledních dnech. Zboží za 3 400 korun si schoval do nohavic 31letý zloděj, který kradl v mosteckém nákupním centru. Zřejmě to však přehnal, protože svými vyboulenými kalhotami byl nápadný ochrance, která ho chtěla zadržet. „Zloděj se však nechtěl nechat s lupem chytit. Vběhl nazpátek do prodejny a ukradené zboží začal odhazovat na zem,“ popsala pachatelovo chování mluvčí mostecké policie Ludmila Světáková. Nakonec mu to ale nebylo nic platné a skončil na policii.

Opravdu neobvyklou skrýš si pro ukradené zboží vybrala 27letá žena z Mostu. Lup si totiž zastrčila za ňadra. Žena kradla v mosteckém supermarketu v oddělení drogerie. „Vybrala si dva zubní kartáčky za 300 korun, které ukryla do své podprsenky. Pak chtěla projít pokladnami bez placení. Ostraha ji zadržela a předala do rukou policistů,“ dodala Světláková. Jak pracovníci obchodu na zlodějku přišli, policie nezveřejnila. Možná ji viděli cpát si kartáčky do spodního prádla díky kamerám, možná se jim zdály podezřelé následné tvary ňader.