Je podezřelý, že koncem loňského roku odcizil v prodejně teplického obchodního centra šestnáct dámských náramkových hodinek, které následně rozprodal na ulici. V různých obchodech se v uplynulých třech měsících dopustil dalších nejméně osmi krádeží, bral vše, co by pak mohl zpeněžit.

"Odcizil například pánské šortky, alkohol, cukrovinky, parfémy, nebo jinou kosmetiku. Je také podezřelý, že v polovině června vzal z nezajištěného zavazadlového prostoru zaparkovaného auta příruční tašku s doklady a penězi, krádežemi způsobil celkovou škodu přes patnáct tisíc korun," popsal Daniel Vítek z teplické policie.

Krádeže ale nebyly jedinou trestnou činností, které se dopouštěl. Podle usnesení o zahájení trestního stíhání těsně po dovršení osmnácti let uzavřel na různých pobočkách telefonních operátorů nejméně osmnáct smluv na nákupy mobilních telefonů a účastnických smluv o poskytování mobilních služeb.

Podvodů se dopouštěl převážně v Teplicích, ale několikrát zavítal i do Mostu a Karlových Varů, smlouvy uzavřel také v Ústí nad Labem, nebo v Žatci.

Za přístroje zaplatil jen akontaci na prodejně a další splátky už neplatil, neuhradil ani služby spojené s užíváním telefonů. Ve dvou případech použil k uzavření smluv cizí občanský průkaz, který zřejmě našel. Poškozeným společnostem způsobil na odebraných mobilech a neuhrazených službách škodu přes čtvrt milionu korun.

"Obviněnému muži, který má dva záznamy v rejstříku trestů a už jedenáct záznamů v rejstříku přestupků, hrozí v případě uznání viny až pětileté vězení," dodal Vítek.