Celníci zadrželi nelegální lihoviny na Moldavě

Teplicko - Celkem 82 litrů neznačených lihovin ve spotřebitelském balení a 6.500 ks cigaret různých značek bez platných tabákových nálepek nalezli celníci při jedné z namátkových kontrol zaměřených na nezdaněný alkohol a tabákové výrobky.

Stalo se tak dne 25.2.2009 v od­poledních hodinách kdy severočeští celníci kontrolovali jeden z prodejních stánků na tržnici Moldava. Celníci asijského prodejce svou přítomností doslova zaskočili. Nejdříve se pokoušel při spatření hlídky stánek uzavřít. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu mu však pokus nevyšel, stejně jako úprk do přilehlého tmavého příručního skladu. Celníci v přilehlých prostorách stánku objevili kromě ukrytého prodejce i 82 jednolitrových lahví převážně s etiketami Tuzemák a Vodka, na jejichž hrdlech chyběly kontrolními pásky. Celkem 325 krabiček cigaret zn.

R1 a Classic s ukrajinskými kolky nalezli celníci ukryté na chodbě do příručního skladu. Stát by prodejem zajištěných vybraných výrobků přišel na daních o téměř třicet tisíc korun.

Na Teplicku se nejedná o ojedinělý případ. Koncem ledna celníci zajistili ve večerce v obci Hrob na Teplicku celkem 90 litrů podezřelých lihovin. Ty se nacházely v příručním skladu v pětadvaceti­litrových plastových barelech.

Barely obsahovaly 50 litrů destilátu označeného jako Originál Tuzemák a 40 litrů lihoviny označené jako Originál vodka. Ani zde provozovatel nepředložil žádné doklady o řádném nabytí a zdanění vybraných výrobků, a tak skončily v celním skladu.

Lihoviny neoznačené kontrolní páskou představují riziko, že nebyly vyrobeny legální cestou. Není-li lihovina označena kontrolní páskou, je to signál k tomu, že v procesu výroby a distribuce mohlo být něco v nepořádku. To může mít dopad nejen na kvalitu výrobku, ale především na zdraví konzumenta, jež je ohroženo jeho konzumací. (jn)

Pachatel vloupání do aut obviněn

Teplice - Třicetiletý místní muž se v lednu vloupal na území města Teplic do dvou osobních automobilů.

Nebyla to žádná kvalifikovaná práce. Šel řadou zaparkovaných aut, a když viděl, že je co ukrást, rozbil sklo okna dveří. Tak vykradl Škodu Oktávii – mobilní telefon a CD nosiče s hudbou a Renault Megane – dva kartony bílého a červeného šumivého vína a tašku s běžným nákupem potravin. Poškozenými byla vyčíslena škoda na necelých dvacet tisíc korun.

Pachatel byl policisty obviněn ze spláchání trestných činů krádeže vloupáním. Trestní sazba dva roky a nebo peněžitý trest.(awa)

Policie hledá Miroslava Ráce

Teplice – Teplická policie vyhlásila pátrání po osobě jménem Miroslav Rác, bytem Krupka. Na hledanou osobu vydal okresní soud příkaz k zatčení pro trestný čin nedovolená výroba a držení omamných i psychotropních látek a jedů.