Objednával, ale neplatil

Teplice - Tepličtí strážníci byli v minulých dnech přivoláni postupně do několika restaurací v Teplicích, kde si měl stejný muž objednávat pití a jídlo, přičemž neměl na zaplacení. Jednalo se o mladíka z Dubí, kterého teď vyšetřuje Policie ČR, která si celý případ převzala. Strážníky zavolala vždy obsluha v restauraci. To, že nemá na útratu, věděl předem, ale tajil to. (pem)

Alkohol měli ukrytý v barelech

Hrob - Celníci v lednu zajistili ve večerce v obci Hrob na Teplicku 90 litrů podezřelých lihovin – údajně rumu a vodky. Alkohol se nacházel v příručním skladu v pětadvaceti­litrových barelech. „Lihoviny neoznačené kontrolní páskou mohou být nejen nekvalitní ale i zdraví nebezpečné. Je to signál k tomu, že při procesu výroby a distribuce mohlo být něco v nepořádku,“ říká mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý. Případ z Hrobu není ojedinělý. Na alkohol a tabák bez kolků narazili severočeští celníci v chomutovské herně. Jednalo se o celkem 41 litrů lihovin a 11 kilogramů tabákových směsí. Prodejce s možnou kontrolou vůbec nepočítal, část zboží měl totiž vystavené přímo v prostorách provozovny.

„Dva balíčky tabákové směsi nalezli celníci vystavené přímo na pultu. Pod ním odhalili v černém batohu dalších 20 sáčků s tabákem a pět krabiček cigaret s ukrajinskými kolky,“ sdělil Nejedlý. V příručním skladu celníci dále objevili 41 kusů jednolitrových lahví s vodkou, které též postrádaly kontrolní pásky. Dále igelitový pytel, ve kterém bylo 46 balíčků tabáku bez kolků.

Celníci všechno nelegální zboží zabavili. „Stát by prodejem výrobků přišel na daních o téměř 25 tisíc korun,“ doplnil Nejedlý.