Všichni tři údajně působili na teplické hospodářské kriminálce.
Teoreticky všem třem hrozí vězení od šesti měsíců do deseti let, v závislosti na tom, jak velkou způsobili škodu – pokud jim bude trestná činnost prokázána.
Lenka Bradáčová z ústeckého krajského státního zastupitelství potvrdila, že všichni tři muži si již převzali oznámení o zahájení trestního stíhání. „Bližší informace nemůžeme sdělovat, protože vyšetřování je teprve na začátku. Nelze proto sdělit ani jména obviněných, ani kde přesně u Policie České republiky působili,“ dodala Bradáčová.

Reagovala tak na otázku, zda obviněnými jsou Radek Turišin, Roman Majerník a Adam Řebíček – bratr bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka, jejichž jména se objevila v médiích. Státní zastupitelství podle Bradáčové obvinilo dva bývalé a jednoho současného teplického policistu z braní úplatků a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Vymáhali po podnikatelích výpalné, od jednoho z nich údajně měli získat kolem tří milionů korun. Již mělo promluvit několik podnikatelů. Policisté odmítají, že by se měli dopustit proti podnikatelům nějakého komplotu.

Jak uvedl teplický podnikatel Michael Bartes, měl od roku 2006 vyplatit kriminalistům na tři miliony korun, protože jinak ho budou vyšetřovat pro zpronevěru. Zvukové nahrávky, které pořídil, mají sloužit proti obviněným jako jeden z možných důkazů.
Jak uvedla státní zástupkyně Bradáčová, vyšetřování je teprve na začátku. Lze jen spekulovat, zda do vydírání, pokud bude prokázáno, bylo zapojeno více policistů, než tři obvinění muži z teplické policie.