Začátkem minulého týdne našla policie v kolonii tři mrtvá těla. Vrah pistolí popravil předsedu osady Aleše S. a jeho manželku Marii. Sám se pak před jejich chatou zastřelil. Jeho spolupachatelem měl být 53letý muž, který pomáhal manžele včetně jejich tří dětí svazovat páskou. Právě on se teď přihlásil na policii, zřejmě se v něm hnulo svědomí.

SKONČIL VE VAZBĚ

Podle informací Deníku není obviněný z vraždy, ale ze zbavení osobní svobody a porušování domovní svobody. Soudce okresního soudu na něj uvalil vazbu.

„Muž byl eskortován do vazební věznice. Druhý z pachatelů spáchal na místě činu sebevraždu. Pracujeme na objasnění motivu činu a podílu pachatelů na dvojnásobné vraždě,“ potvrdila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

V médiích se objevilo několik spekulací, co za běsněním vraha stálo. Některé mluvily o tom, že předseda osady měl milionové dluhy, které z něj přišli dostat vymahači. Další verze zase naznačovaly manželský trojúhelník. K žádné z verzí se policie nechce vyjadřovat.

O vztahu manželů se toho příliš neví. On byl léčitel a pěstoval nejrůznější rostliny včetně marihuany, ona pracovala v Domově pro seniory na Severní Terase. Vzali se v roce 2010. Aleš byl podle sousedů milý a neměl nepřátele. Manželé v domku žili se svými třemi dětmi dvě měli z předchozích manželství, nejmladší dcera byla společná.

Kromě motivu není jisté ani to, co přesně se minulý týden v noci z neděle na pondělí stalo. Ačkoli některé děsivé detaily už na veřejnost prosákly. Útočník se měl k chatě dostat přes sousední pozemek poté, co udělal díru v plotě. Před popravou rodičů vrah s komplicem všechny přítomné svázali.

Podle informací Deníku byl vrah drobný zloděj s bohatou kriminální minulostí. Právě on popravil oba manžele a údajně znásilnil také obě dcery. Stihl ještě zabít i psa. Sám se pak před chatou zastřelil. Komplic ještě před vraždou utekl. Syn se z pásky dostal před čtvrtou hodinou ranní a zavolal policii.