„Škola okamžitě reagovala na podněty, které získala 23. března, podáním trestního oznámení na podezření zneužívání nezletilých osob. S ohledem na probíhající prověřování skutečností v rámci trestního řízení není škola oprávněna podávat v současné době žádné bližší informace, neboť by tím mohlo dojít k narušení řádného průběhu trestního řízení,“ uvedla ředitelka gymnázia Jana Pucharová na oficiálním webu školy.

Případu se věnují tepličtí kriminalisté. „Prověřujeme oznámení, které se týká údajného protiprávního jednání zaměstnance školského zařízení na Teplicku,“ řekla Deníku mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová. S odkazem na to, že trestní řízení je v tomto případě ze zákona neveřejné, nebudou k němu policisté v tuto chvíli poskytovat více informací. Redakce Deníku má neoficiální informace, že už mělo padnout i obvinění. 

Více se k případu zatím nelze oficiálně dozvědět ani na uvedené škole. „S ohledem na probíhající prověřování skutečností v rámci trestního řízení nejsme oprávněni podávat v současné době žádné bližší informace, neboť by tímto mohlo dojít k narušení řádného průběhu trestního řízení,“ sdělila ředitelka Pucharová.

Ilustrační foto.
Zloděj si dal v teplické chatě na kuráž. Ráno ho tam spícího našel majitel

„V návaznosti na výsledky probíhajícího trestního řízení přijme škola taktéž veškeré potřebné kroky v této věci a vyvodí veškeré důsledky tomu odpovídající,“ píše vedení školy v prohlášení, jehož celé znění je na webu školy. Trestně stíhaný muž na škole podle informací Deníku už nepracuje.

Podle zpravodajského portálu MF DNES se má sexuální zneužívání nezletilých týkat jednoho z oblíbených zaměstnanců školy. Ten měl mít údajně minimálně jeden sexuální styk s dvanáctiletou dívkou a podle zdrojů redakce měl v minulosti i několik dalších dívek osahávat a také fotografovat v choulostivých pozicích při mimoškolních akcích. Deníku se toto nepodařilo ověřit.