Pyrotechnici měli překročit kapacitní možnosti muničního skladu v Bílině. Několikaměsíční vyšetřování ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ukázalo na to, že tam měli uskladněno více výbušného materiálu, než bylo povoleno. Část z toho měla dokonce ležet v bednách mimo bezpečný prostor podzemní kobky.
Muniční sklad v Bílině vybuchl 15. září 2020. Nikomu se při ničivé explozi nic nestalo. Sklad byl situovaný v místní části Chudeřice. Exploze rozmetala několik drobnějších trosek do okolí.

Inspekce obvinila vloni na jaře kvůli explozi dva bývalé vysoce postavené policejní pyrotechniky, kteří za sklad odpovídali. „Ze své funkce řádně nedbali na své povinnosti. Z nedbalosti měli zapříčinit stav, kdy osoby v okolních objektech byly vystaveny zvýšenému nebezpečí,“ zmínila v detailnějším rozboru výbuchu mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Protiprávního jednání se měli vedoucí pracovníci dopustit zejména tím, že nechali sklad užívat v rozporu s kolaudačním rozhodnutím. V případě odsouzení hrozí oběma až pětileté vězení a zákaz činnosti.
Vedení bílinské radnice, zasahujícím hasičům a dokonce i představitelům kraje chyběly tehdy informace o tom, že se na území Bíliny skladuje munice. Informace o možných následcích a velikosti případné nebezpečné zóny prý neměla ani teplická policie. Muniční sklad v areálu Speciálních staveb Most, kde byly odloženy výbušniny, které pocházejí ze zneškodňovaných nábojů, patřil pod pyrotechnický útvar spadající pod celostátní složky Policie ČR.
Pyrotechnická policejní skupina měla sklad pro uložení zajištěných výbušnin pronajatý v areálu soukromé firmy v období od 9. února 2012 do 15. září 2020. Po explozi se už do podniku na okraji Bíliny nevrátili. A to i na podnět vedení města Bíliny, které do výbuchu ani netušilo, že něco podobného je na území města.