Událost se podle obžaloby odehrála 8. listopadu 2008 večer v parku u Vinařické ulice v Jirkově. Tady měl muž svoji přítelkyni, se kterou se snad den předtím už rozešel, prohledat, odcizit jí mobil a potom jí ještě dvakrát praštit pěstí do obličeje, až jí rozsekl ret. Následně s jejím telefonem údajně zmizel a vymazal z něj všechny „textovky“. Mobil pak druhý den ženě vrátil.

Obžalovaný: Nic se nestalo

Obžalovaný s touto verzí celé události naprosto nesouhlasí. V pondělí před soudem dlouze (více než hodinu) a místy i velmi zmatečně vyprávěl, co se podle něj mělo stát. Údajně se se svojí tehdy již expřítelkyní v inkriminovaný listopadový večer, kdy mělo k napadení dojít, vůbec nesešel. Druhý den mu ale z nějakého neznámého důvodu prý začaly chodit výhrůžné zprávy od jiné ženy, která mu psala, že jestli nepřijde k supermarketu Tesco, tak dostane přes hubu. Později prý zjistil, že mu tyto SMS poslala Naďa, kamarádka jeho expřítelkyně.

„Já jsem tedy tehdy k tomu supermarketu trolejbusem přijel. Tam už na mě čekala má bývalá přítelkyně a řvala na mě, že toho budu litovat. Já jsem nevěděl, o co se jedná, tak jsem ji poslal do háje a šel jsem nakoupit,“ řekl obžalovaný.
Na dotaz, proč si myslí, že na něj tedy jeho expřítelkyně podala trestní oznámení, když se podle něj nic nestalo, odpověděl, že to netuší. „Já sám to nechápu,“ uvedl doslova. Pak rozvíjel své teorie o jakémsi spiknutí a podezřelém policejním vyšetřování.

Poškozená: Museli mi sešít ret

Poškozená žena naopak soudu vylíčila událost poměrně jasně. „Chodili jsem spolu asi deset dní. Já jsem to pak ukončila. On to první den vzal dobře, pak si se mnou chtěl ještě promluvit. Tak jsme se sešli. Obžalovaný mě zatáhl do parčíku a chtěl vidět telefon. Když jsem mu ho nechtěla dát, tak mi ho vyrval z kapsy a ještě mi dal dvakrát pěstí. Měla jsem roztržený ret, ránu mi museli zašívat v nemocnici,“ vypověděla před soudem.
Prý nechápe, proč byl její expřítel agresivní. „Říkal, že si chce přečíst textovky, aby věděl, jestli nechodím s nějakým jiným chlapem. Ty rány jsem od něj dostala asi proto, že byl rozčilený,“ sdělila dále.

Po napadení v pracovní neschopnosti nebyla. Později se ale údajně psychicky zhroutila, když jí bžalovaný stále nechtěl dát pokoj. „Stále mě obtěžoval a čekal na mě před vchodem domu. Marodila jsem měsíc,“ doplnila. Mobil, který měl obžalovaný ženě ukradnout, jí prý druhý den vrátil právě už u výše zmíněného Tesca. „Po kamarádce mi sdělil, že se sejdeme. Když vystoupil z trolejbusu, tak jsem mu říkala, ať se nepřibližuje a položí telefon na zem. Zvedla jsem ho a utíkala k autu, kde čekala kamarádka s druhem a ještě další muž. Ti mě hlídali, aby mi obžalovaný neublížil,“ dodala.
Soud verdikt zatím nevynesl. V případu je spoustu nesrovnalostí. Hlavní líčení bude pokračovat 22. července.