Začátkem října se vloupal do zahradního altánu a dílny, odkud odcizil elektrické ruční nářadí, kabely a kbelík s mědí. K dalším třem „vloupačkám" přibral komplice, se kterým vnikli do rekreační chaty, ze které si odnesli vzduchovku, z přilehlé garáže pak odcizili brusku, hoblík, vrtačku a kabely. V Bohosudově pak vykradli další chatu a garáž v zahrádkářské kolonii, ve které našli televizor, pilu, kávovar a další věci celkem za více jak 13 tisíc korun. Svou „spolupráci" ukončili vloupáním do statku, ze kterého odcizili měděné kabely různých průměrů a délek.

Další krádeže se v minulosti odsouzený muž už dopustil sám. Koncem října využil nepřítomnosti majitelů rodinného domu, vnikl na pozemek a z neuzamčené kůlny si odvezl horské kolo. Pokračoval opět vloupáním do chat, v jedné našel jen DVD přehrávač a dekodér, z další si odnesl motorovou pilu, křovinořez, sekačku a prodlužovací kabely.

Poslední zatím prokázané krádeže se dopustil minulý týden, kdy vnikl nezajištěnou brankou na zahradu, kde odcizil přívodní a prodlužovací měděné kabely.

Celkem má na svědomí krádeže věcí v hodnotě přes 70 tisíc korun, přibližně 15 tisíc pak budou muset okradení lidé zaplatit za opravy poškozeného majetku.(dav)