Od nedělní noci byl rodinou pohřešován pětatřicetiletý muž z Třebenic na Lovosicku. “Poté, co manželka nahlásila, že její muž spolykal velké množství léků a odešel z domova jen v montérkách a tričku, okamžitě jsem začal s pátráním. Hrozilo, že si muž chce vzít život,“ řekl Tomáš Rotbauer, městský strážník v Třebenicích.

Během rána se přidali i policisté z obvodního oddělení policie v Lovosicích. Po zhruba hodině pátrání nalezli policisté muže v zahrádkářské kolonii, kde spal v zahradní chatce.

"Byl značně podchlazený a zřejmě ještě pod vlivem spolykaných léků. Téměř nebyl schopen chůze a špatně komunikoval. Pos­kytli jsme mu první pomoc, sundali z něj promáčené oblečení a zabalili ho do fólie proti prochladnutí,“ uvedl policista, který muže v chatce nalezl.

Poté ho odvezla záchranka do litoměřické nemocnice. “S nej­větší pravděpodobností jsme muži zachránili život. Sice ráno ještě není taková zima, ale byl celý promočený a nevěděli jsme, zda po požití velkého množství léků není v bezvědomí,“ uzavřel Rotbauer.