Ráno se probudíte, vyhlédnete z okna a nevěříte vlastním očím.

Přímo před vaším domem masturbuje obnažený neznámý muž. Přesně tohle se stalo Marice Andersové ze Severní Terasy.

„Bála jsem se. Minimálně tři čtvrtě hodiny stál přímo na paloučku a nikam se neschovával,“ řekla zděšená Ústečanka, která neváhala a zavolala policii.

Nakonec se odhodlala i k tomu, že si vystavujícího muže pro důkazní účely natočí. Filmový záznam má Deník k dispozici.
Známá firma

„Mám tři děti, mám strach, aby se jim něco nestalo,“ tvrdí s tím, že jí strážníci oznámili, že se jedná o známou firmu, kterou zadrželi už čtyřikrát. Prý se potuluje pouze po Severní Terase, nikde jinde. Byl kupříkladu chycený u ulice Větrná či zdejších tenisových kurtů.

Její sousedka Helena Bařinová je záležitostí zděšená. „Je to hrůza. Oni ho zase pustí, a to je to, co se nám na tom nelíbí,“ říká.

„Říkali jsme to tady ostatním, ale jejich reakce byla: „To je chudák, měli jste ho nechat ulevit.“ Takový přístup se Bařinové vůbec nepozdává. Podle ní by se měl dotyčný léčit.

Mluvčí ústecké policie Vladimír Junek uvedl, že případ je zatím v šetření. „Jedná se o osmatřicetiletého muže,“ sdělil.

Čin je prozatím vyhodnocený jako přestupek proti veřejnému pořádku. Po postoupení k přestupkové komisi může být udělena pokuta až do výše 5 tisíc korun.

Junek rovněž zmínil skutečnost, že k tomu, aby se událost vyhodnotila jako trestný čin, musel by dotyčný onanovat bezprostředně před skupinkou dětí či jiných lidí.

Starosta Severní Terasy Leo Dittrich se o záležitosti dozvěděl až od redaktora Deníku. „Budu neprodleně kontaktovat jak městskou, tak státní policii, abych se o tomto případu blíže informoval,“ řekl. Dodal, že bude muset zjistit, kam jeho kompetence sahají a jestli je daný člověk nebezpečný.

Profesor Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Petr Weiss se kvůli neznalosti k případu nechtěl vyjadřovat. Obecně však konstatoval: „Pokud někdo potřebuje k sexuálnímu vzrušení vystavovat svůj genitál na veřejnosti, jedná se bezpochyby o devianta.“
Weiss je rozdělil do dvou kategorií. V prvním případě jde o exhibicionistu, který není nebezpečný, ale druhý může představovat společenské riziko.

„Expozér genitálu, který je ve skutečnosti sexuální agresor, volí vystavení svého přirození jako náhražkovou sexuální činnost. U něj nelze vyloučit stupňování agresivity,“ uvedl. Dodal, že bude nutně potřebovat znalecké sexuologické vyšetření.