Podle místních obyvatel ve středu navečer pobodal feťák svého kolegu – feťáka. Severočeská kriminalistka Helena Pšeničková uvedla, že muži se znali, ale zda patřili oba mezi narkomany, zatím nemá potvrzeno.

„Zadržený muž se přiznal, že se spolu hádali. Přitom došlo k ráně nožem, ale obviněný uvádí, že nechtěl svého kamaráda bodnout,“ uvedla Pšeničková.
K tragédii došlo v Bílině v Aleské ulici zhruba v 17.30 hodin na lavičce. Náhodný kolemjdoucí umírajícího muže našel ležet na lavičce. Přivolaná rychlá záchranná služba přijela již k mrtvole. Lékař zjistil, že muž byl bodnut.

Policisté ihned zahájili pátrání a nůž nakonec našli. Podle místních obyvatel místo s lavičkami na pražském předměstí v Bílině bylo oblíbeným shromaždištěm feťáků. Zde sedávají a znepříjemňují lidem v okolí život.

Policisté ještě během středečního večera podezřelého muže zadrželi a skončil ve vyšetřovací vazbě. Šlo doslova o bleskovou akci, kdy policii pomohla znalost místního prostředí.

„Tím, že se podařilo dopadnout během krátké chvíle vraha, se z psychologického hlediska velmi ulehčí lokalitě, kde k vraždě došlo. Mezi lidmi se velmi rychle šíří různé domněnky, které během několika desítek minut se mohou změnit v takzvaně zcela ověřená tvrzení,“ uvedl policejní psycholog Josef Kovářík.

Dodal, že z hlediska nejhrubšího násilí je zatím na severu Čech relativní klid. Kromě nálezu mrtvého novorozence v Lovosicích jde letos teprve o druhý násilný trestný čin v Ústeckém kraji. A v obou případech kriminalisté vrahy odhalili.

Ředitel bílinských strážníků Marcel Špička o případu žádné bližší informace nemá. “Je to věcí Policie ČR,“ říká. Na dotaz, zda je tato část Bíliny, Pražské předměstí, problematická odpověděl, že nikoliv. Je to podle něj celkem klidná lokalita, kam se ještě zatím nesestěhovávají nepřizpůsobiví občané. Po sídlišti se akorát potuluje partička čtyř narkomanů. S těmi občas měli místní, respektive školáci ze základní školy, potíže. „Jeden z nich postával občas u školy o otravoval děti. Vyháněli jsme ho“ říká Špička s tím, že když strážníci zasáhli a začali u školy hlídkovat, otravný narkoman odešel.