Okresní soud v Teplicích rozhodl dne 21. září 2010 v trestní věci Petry Hušové (1988) bydlící v Teplicích, odsouzené pro trestný čin šíření poplašné zprávy, že bude trestní řízení vedeno proti ní jako proti uprchlé.

Trestním příkazem Okresního soudu v Teplicích byla v roce 2008 žena odsouzena k trestu 350 hodin obecně prospěšných prací. Vykonala pouze 104 hodin a soud měl rozhodnout o přeměně zbytku nevykonaného trestu za vězení. Soud nařídil jednání, ale soud ženě nemohl předvolánku doručit. Kde se toulá, nevěděla ani Policie ČR.

Proto po opakovaném odročení veřejného zasedání soud vydal příkaz k zatčení. Až po vyhlášení celostátního pátrání se soud dozvěděl, že ženu kontrolovali v květnu 2009 úředníci při vstupu na území Anglie. Proto soud rozhodl pro vedení řízení proti ženě jako uprchlé.
Podobně postupoval Okresní soud v Teplicích ve věci obžalovaného Patrika Giňi (1987) z Dubí.

Teplickým soudem byl stíhán pro zlodějinu, kterou měl na svědomí s jedním mužem, který mezitím zemřel.
Giňa je obviněn, že 26. dubna 2007 v noci společně s kumpánem v Krupce na pozemku rekonstruovaného domu přeštípli jistící zámek s lankem a odcizili míchačku na beton za 5500 Kč. Z místa činu odjeli osobním autem Fiat Uno.
V ten samý den v Novosedlicích ve Hřbitovní ulici s kumpánem vnikl po vyražení planěk plotu na zahradu, odkud po odstranění visacího zámku závěsného zařízení odcizili přívěsný vozík, a tím způsobili škodu 4500 Kč.
Stejným způsobem vnikli také na sousední zahradu, odkud odcizili stavební elektrorozvaděč a kovovou udírnu, což znamená škodu 3340 Kč, a další škodu za 380 Kč způsobili poškozením plotu.

Tím se dopustil krádeže ve spolupachatelství. Proti obžalovanému Giňovi bude vedeno řízení jako proti uprchlému.
Obžalovaný si předvolání k soudnému procesu nevyzvedl, doma se nezdržuje. Sousedka uvedla, že muž se zdržuje v Anglii, a neví, kdy se vrátí. Proto soud dospěl k závěru, že ve věci jsou prokazatelně splněny zákonné podmínky pro vedení řízení proti uprchlému.
Obžalovaný, kterému bylo sděleno obvinění, a tudíž o trestním stíhání ví, se záměrně pobytem v cizině vyhýbá teplickému soudu.