Kateřina Netolická je mrtvá. Šestadvacetiletá TOP modelka, jež byla známá spíše v zahraničí, kde řadu let fotila pro uznávané značky, zemřela v neděli v litvínovském bytě, který sdílela se svým přítelem, známým hokejistou Jakubem Petružálkem.

„Mohu potvrdit, že v neděli bylo v litvínovské čtvrti Hamr nalezeno tělo ženy. Jedná se o smrt ze zatím nezjištěných příčin. Je nařízena soudní pitva. Případem se zabývá mostecká kriminální policie Více informací nebudeme poskytovat," uvedla mluvčí Policie ČR Ludmila Světláková.

Že se jedná právě o Kateřinu Netolickou, Mosteckému deníku potvrdil sám Jakub Petružálek, jenž v noci z pondělí na úterý přiletěl do České republiky z Ruska, kde hraje KHL za tým Jekatěrinburgu. „Nic víc vám k tomu neřeknu, nebudu poskytovat žádné vyjádření," řekl Petružálek v telefonickém rozhovoru.

Podle informací Mosteckého deníku, které získal od obyvatelky přilehlého domu, objevil tělo bratr Jakuba Petružálka, když šel byt zkontrolovat. „Kriminálka tam pak byla asi tři hodiny. Bylo vidět blesky, jak všechno fotili," řekla žena Deníku.

Kateřina Netolická, která 1. listopadu oslavila šestadvacáté narozeniny, prorazila do světa modelingu v roce 2004, kdy se stala vítězkou prestižní soutěže Top modelka nového tisíciletí. Její kariéra pak začala strmě stoupat. Jednou z prvních zakázek bylo focení pro značku Prada.

Nedlouho poté odcestovala do New Yorku. Tam se dostala mezi absolutní elitu. Objevila se na řadě přehlídek. Po nafocení kolekce pro značku H&M byla na titulních stranách časopisů prakticky po celé Evropě.

Netolická, která se narodila v Mostě, se v poslední době věnovala i kickboxu. Na začátku října se v Praze stala mistryní ČR.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU