"Ve výše uvedené věci sděluji, že jsem na obviněného Zdeňka Pfeifera podal obžalobu ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Další podrobnosti ve věci sděleny nebudou," řekl Jan. Policie už dříve uvedla, že Pfeifera viní z těžké újmy na zdraví a hrozí mu až 12 let vězení.

Pfeifera zatkla podle agentury AP thajská policie na ostrově Pchúket. Podle zástupce mluvčího thajské policie pobýval Pfeifer na Pchúketu na turistické vízum, které mu vypršelo v roce 2015. Dnes by měl předstoupit před soud, kde bude obviněn z překročení povolené délky pobytu na vízum, což umožní jeho deportaci. Mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová řekla, že případ zatím nebude komentovat.

Podle policie Pfeifer vědomě šířil virus HIV. Kriminalisté našli minimálně tři muže, se kterými měl intimní styk a nemocní jsou také. Nejmladšímu z nich bylo v době styku 13 let. Pfeifer se podle české policie dozvěděl o své HIV pozitivitě v září 2013, přesto nikoho ze svých sexuálních partnerů neinformoval. Při vyšetřování policisté zjistili, že měl styk minimálně s 23 muži. Hledal je většinou na seznamkách a jezdil za nimi po celé republice.

Policisté zaznamenali i 53 sexuálních kontaktů z doby, než Pfeifer zjistil svoje onemocnění. Vyslechli víc než 1000 lidí z celého Česka, řada z nich se přihlásila na základě výzvy v médiích. Přesto jsou policisté přesvědčeni o tom, že obětí bylo mnohem více.