O několik minut později se na místo sjelo několik policejních aut a sanitka. Do té postřelený muž nastoupil po svých. Se záchranáři komunikoval.
Podle aktuálních informací z teplické policie, kriminalisté případ vyšetřují jako pokus o těžkou újmu na zdraví. „Podezřelý muž je zatím kvůli průběhu vyšetřování v policejní cele,“ potvrdila v úterý ráno mluvčí policie Ludmila Světláková. Obviněn zatím nebyl.

Výstřely se ozvaly v pondělí okolo 16. hodiny přímo mezi panelovými domy a marketem. Podle svědků tomu předcházela šarvátka mezi dvěma muži s ruským přízvukem. Jeden pak zůstal na místě s krvavou ránou. Ošetřit ho museli záchranáři.

„Do Prosetic byla operačním střediskem vyslána sanitka s posádkou pro postřeleného muže. Po prvotním ošetření na místě byl transportován do teplické nemocnice,“ řekl Deníku mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Na parkoviště se sjelo několik policejních aut. K šarvátce mezi muži, kteří si nejspíše vyřizovali mezi sebou osobní účty, došlo u výjezdu na hlavní silnici. Policejní vozidla a posléze ještě sanitka částečně zablokovaly provoz.

Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová vzhledem k počátku vyšetřování celé události v pondělí odpoledne pouze potvrdila, že kriminalisté řeší incident mezi dvěma osobami, přičemž jeden byl zraněn. „Více okolností spojených s případem nebudeme zveřejňovat vzhledem k rozjíždějícímu se vyšetřování,“ dodala. Později upřesnila, že půjde o násilný čin. Zranění dotyčného nespecifikovala. Hospitalizován po ošetření v nemocnici nebyl. 

Pachatele policisté zadrželi na místě hned po události. Zatím nebyla upřesněná zbraň, ze které se střílelo. Lidé přihlížející zásahu spekulovali o tom, že mohlo jít o plynovku. Podle informací Deníku to ale nakonec nejspíše nebude pravda. Přesný typ střelné zbraně podle policie určí až následná expertiza. Po zajištění pachatele a ošetření zraněného zůstala ležet na dlažbě parkoviště. Hlídali ji policisté z místního obvodu. Z dálky připomínala malý černý kolt, podobný těm na kuličky. Čekalo se na příjezd technika a kriminalistů.  Lidem v okolí bezprostředně po celém incidentu nehrozilo žádné nebezpečí.

Policejní manévry na sídlišti sledovaly desítky zvědavců, buď z oken přilehlých domů nebo při odchodu z nákupního střediska. Jednou z těch, koho vyrušily podezřelé rány, byla starší žena žijící v prvním patře panelového domu. „Myslela jsem, že zase nějací výrostci zkouší zábavnou pyrotechniku, takové ty bouchací sirky. Když jsem pak přišla na balkon, tak jsem viděla přijíždět blikající policejní auta,“ uvedla.

Případ si převzala teplická kriminálka. Technik na parkovišti zajistil stopy pro další vyšetřování. Vyhodnocovat se budou záznamy z kamer umístěných na nákupním středisku. Auto jednoho z mužů policie zajistila. Odvezla ho odtahová služba. Na sociálních sítích se objevily informace, že si vyřizovala své účty arabská komunita žijící v Teplicích. Policie to ale rezolutně vyvrací.

Na severu Čech to není letos první podobný případ. Nadávkami začala v dubnu rozepře několika lidí na sídlišti Pod Vyhlídkou v Krásném Březně v Ústí nad Labem. Řešení vzájemných sporů pokračovalo pěstmi, až vše skončilo výstřelem. Tehdy se incident obešel bez zranění.

V roce 2015 se za bílého dne střílelo na ulici v Jeníkově. Nedaleko hřbitova došlo k potyčce mezi dvěma muži, kteří své vzájemné spory řešily už delší dobu. Vše vygradovalo až do té míry, že jeden z mužů vytáhl svoji pistoli a druhého postřelil. Zraněný byl převezen do nemocnice s kulkou v břiše. Střelce zadržela policie na místě.