„Ve středu 19. listopadu okolo 22 hodiny přijali tepličtí policisté hlášení, že by se měl mezi lovosickým, teplickým a ústeckým okresem pohybovat muž v osobním vozidle, který chce podle oznamovatele skoncovat se životem. Ihned bylo zahájeno intenzivní pátrání, na kterém se kromě teplických policistů podíleli i kolegové z okresů Ústí nad Labem a Litoměřice. Krátce po půlnoci vypátrala hlídka lovosických policistů uvedené vozidlo na polní cestě ukryté za stohem slámy," řekl tiskový mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Ve vozidle seděl 54letý muž, který nekomunikoval, protože byl pravděpodobně pod vlivem alkoholu a léků, omámený výfukovými plyny. Hlídka policistů bezodkladně poskytla muži první pomoc a přivolala zdravotnickou záchrannou službu a kolegy z obvodního oddělení v Proseticích, kteří na místě prováděli další nezbytné úkony.

„Muže se díky úzké spolupráci mezi policejními hlídkami sousedících okresů podařilo rychle vypátrat a zachránit ho, nyní je v péči lékařů a mimo ohrožení života," sdělil Vítek.