Majitel vyčíslil škodu na více než sto tisíc korun. V pondělí 18. května vyšla informace o krádeži na veřejnost a hned druhý den byl lapka pod zámkem. „Podezřelého muže zadrželi kolegové z Dálničního oddělení Svojkovice a to hned po tom, co hříšník do modré dodávky na benzínové čerpací stanici na dálnici D5 na Plzeňsku natankoval naftu a bez zaplacení ujel,“ řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Na vozidle byly registrační značky z jiného auta. Při výslechu na teplické kriminálce, kam byl zadržený eskortován, se pak 26letý recidivista přiznal, že značky ukradl v Plzni a na VW Transporter je namontoval. „Přiznal se jak k újezdu z benzínky, tak i ke krádeži auta, kterým se podle jeho vyjádření chtěl povozit a následně ho někam odstavit,“ dodal.

V minulosti 15krát odsouzený recidivista, který má mimo jiné soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2024, byl obviněn z trestných činů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vyšetřovatel zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. „Pokud bude muž uznán vinným, hrozí mu s ohledem na spáchání krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu návrat do důvěrně známého vězeňského prostředí až na osm let,“ dodal Vítek.