„Rozsah zranění je předmětem vyšetřování stejně jako okolnosti tohoto skutku. Podle předběžné právní kvalifikace případ prověřujeme jako porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Záleží na lékařské zprávě o zdravotním stavu zvířete a dalších okolnostech, které budou zjištěné,“ potvrdil mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Co muže přimělo k tak agresivnímu útoku, zatím není zřejmé. V úterý ho čeká výslech na policii.

Na místě zasahovali přivolaní pracovníci útulku AniDef pro opuštěná a týraná zvířata v Žimu. „Naštěstí útočník nezasáhl žádné vnitřní orgány ani důležité tepny,“ popsala vedoucí útulku AniDef Barbora Benešová. Pes ztratil hodně krve a potřeboval co nejrychleji odbornou veterinární pomoc. „Ihned začalo kolečko obvolávání veterinárních pohotovostí, kde nikde neměli možnost hospitalizace tak velkého psa, případně zrovna řešili akutní život ohrožující operaci jiných pacientů,“ doplnila Benešová.

Nakonec zvířecího pacienta přijali na 80kilometrů vzdálené Veterinární klinice Maradovi v Mělníku. "Pes je nyní u nás v rekonvalescenci. Dvě tržné rány má zašité, bere antibiotika, hojí se to. Byl strašně vystrašený a v šoku,“ doplnila Benešová. Po vyšetřování policie bude útulek pro psa hledat nový domov. Podle slov Benešové je velmi hodný a přítulný. 

Bližší informace ve středečním vydání Deníku.