„Jelikož řidič předem registrační značku zakryl, bylo evidentní, že se na újezd bez placení připravil. Vůz značky Citroën měl nalakovanou kapotu v neobvyklé kombinaci dvou barev. Pro hlídku nebylo těžké auto i šoféra najít," řekl velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal.

Policie na Teplicku řeší případy ujetí od benzínek poměrně často. Většinou jde o řidiče, kteří už mají na kontě nějakou drobnou krádež. A už se tzv. nebojí. Nezřídka jsou to drogově závislí lidé. Tepličtí policisté řešili i případ, kdy zloděj nafty zranil zaměstnance benzínové stanice. Pumpař neváhal zloděje honit autem po silnicích okresu zhruba osm kilometrů. Snažil se ho zastavit. Jenže zloděj pumpaře přejel.

V listopadu loňského roku policie zadržela v regionu organizovanou skupinu pěti osob. Prokázáno jim bylo 14 případů krádeží pohonných hmot u čerpacích stanic.

Muž nejprve na jedné čerpací stanici natankoval naftu za téměř patnáct set korun. Místo, aby šel ke kase, tak z pumpy ujel bez placení. Zaměstnanec čerpací stanice hned vyběhl k svému autu a začal zloděje pronásledovat. Jel až do města Hrob, kde si na něj počkal a pokusil se mu v další jízdě zabránit vlastním tělem.

Zloděj se proti němu rozjel a bokem auta ho srazil k zemi. Pak mu ještě přejel zadním kolem nohu. Kromě krádeže nafty si tak zloděj připsal na svůj účet ještě ublížení na zdraví. (kos,pem)