Skeřil z Fügnerovy ulice v Bílině – Pražského předměstí, který má rád pervitin, marihuanu, diazepam a jiné drogové dobroty, letos 11. března kolem 17.20 hodin v ulici Alezská u lavičky v blízkosti schodiště vedoucího k prodejně Autodíly Šebek, v Bílině – Pražské předměstí, po krátké hádce jednou ranou nožem bodl do levé části prsou svého devětadvacetiletého vzdáleného příbuzného Zdeňka.

Podle žalobce přes veškerou vynaloženou péči ze strany přivolané rychlé záchranné služby pobodaný muž v 18.00 hodin na místě zemřel.
Obviněný Skeřil nůž po spáchání činu ukryl v blízkosti lavičky, kde poškozený muž i přes pomoc záchranné služby zemřel.

Já nic

Skeřil prakticky před krajským soudem pokrčil rameny. Byla to prostě smůla. On za to vlastně nemůže.
Uvedl, že den před osudným incidentem si dal nitrožilně pervitin, druhý den posnídal diazepam, a odpoledne kolem 15.00 hodin si dal s kamarády colu s namíchaným vínem a zároveň kouřili marihuanu.
Setkal se s pár lidmi, hovořilo se o problému ohledně rybářských prutů, které se měly ztratit.
Muž, který měl o něco později zemřít, vyčítal Skeřilovi, že rybářské pruty jednomu člověku ukradl právě on.

Bránil se

Na adresu zavražděného řekl před trestním senátem, že Zdeněk na něho, když k němu přicházel, křičel: „Ty mrdko, ty chcípneš.“ Proto šel muži v ústrety. „Šel jsem si to s ním vyříkat,“ vzpomínal si obžalovaný na osudové okamžiky.
Skeřil prý dostal ránu od muže, k němuž přistoupil, potom ho muž popadl za rameno a ruku. Přetahovali se a muž spadl nakonec na zem na Skeřila.
„Pak si stoupnul a řekl – Ty vole, tys mě bodnul.“

Co se týká nože, měl jej zastrčený v rukávu, protože mu z bundy vypadával. Pobodaného kamaráda potom Skeřil a bratr poškozeného muže položili na lavičku, protože začal krvácet z místa rány. Další známý zavolal sanitku. Když sanitka přijela, prý musel poodejít od zasahujících lékařů a ze vzteku zapíchnul nůž do země v místech, kde je trávník a více se o něj nestaral. Nůž do země nezašlapával. Někdo si může naopak myslet, že nůž zabodl do trávy proto, aby nebyl vidět a prostě zmizel…

Nůž měl prý v době střetu s mužem Skeřil v rukávu, protože si s ním hrál. A jak na sebe spadli, se „to“ prostě stalo. „Nějak na mne spadnul a nevím, jak se napíchnul. Nechápu, jak mohlo dojít k bodné ráně do srdce,“ řekl Skeřil a dodal: „Oba jsme byli zfetovaní.“

Fetování nepomohlo

Odkazem na zfetování chtěl poněkud zlehčit situaci, kdy došlo k tragické události. Opak ale byl pravdou.
Na otázky předsedkyně senátu Věry Benešové Skeřil nakonec uvedl, že „bylo mi dobře.“ Čili nezpůsobil, že by po droze upadl do stavu, který vedl nakonec k útoku nožem.