Tehdy se na policisty obrátil muž, který v odpoledních hodinách navštívil hernu, kde ho oslovila neznámá žena s tím, že s ním chce mluvit.

Důvěřivec ji dobrovolně následoval na toaletu, odkud však žena ihned odešla a místo ní se objevil muž, který udeřil poškozeného pěstí do obličeje. Poté po něm pod pohrůžkou dalšího násilí požadoval peníze a donutil ho, aby vyndal z kapes všechny své věci.

Přepadený tak z obavy o své zdraví učinil a pachatel mu pak ukradl 600 korun a platební kartu. Opětovně poškozeného udeřil a přinutil ho, aby s ním šel do nedaleké prodejny, přitom po něm požadoval, aby mu sdělil PIN ke kartě.

Poškozenému se během cesty do obchodu podařilo utéct a následně kontaktovat policisty z obvodního oddělení v Proseticích. Ti případ kvalifikovali jako loupež a společně s kriminalisty začali po muži a ženě pátrat.

Po několikatýdenním vyšetřování byla dopadena 27letá žena i její 35letý komplic, který byl obviněn z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, žena byla obviněna ze stejných trestných činů spáchaných formou účastenství. Oběma obviněným hrozí v případě odsouzení až desetiletý trest odnětí svobody.