Nejprve z něj odcizil přes 220 lahví alkoholu v hodnotě téměř 60 tisíc korun. O dva týdny později se vloupal do stejné provozovny a opět si odnesl alkohol, v tomto případě byla škoda vyčíslena na 18 tisíc korun. Ve skladu se mu asi líbilo, a proto ho „navštívil" i potřetí. To ale na něj už čekal nainstalovaný bezpečnostní systém, který vloupáním do objektu zalarmoval. Po spuštění sirény zloděj z místa činu utekl s prázdnou.

S krádežemi ale nepřestal. Začátkem prosince poškodil vrata areálu soukromého dopravce, přičemž následně z dílen ukradl brusky, vrtačky, svářečku a další nářadí, přibral i tři mobily, notebook a počítačovou sestavu, nepohrdl ale ani pracovním oblečením. Celková škoda byla v tomto případě vyčíslena na více jek 140 tisíc korun.

Minulý týden se pachatel vrátil do skladu alkoholu, který už dvakrát vykradl a jednou se o to pokusil a do tašek si naskládal lahve a další drobnosti v hodnotě přes dvacet tisíc korun, byl ale opět vyrušen, a tak utekl bez lupu, který zůstal připravený v objektu.

Recidivista se u výslechu přiznal, v důsledku čehož byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci, za které ho může soudce poslat až na pět let zpátky za mříže.(dav)