Zasadili proto dalších 172 rostlin. „O ně se už starali s větší péčí. Pravidelně je zalévali a hnojili. V minulých dnech se dočkali i své vytoužené úrody. Asi stovku rostlin z prvního boxu sklidili a částečně přímo v chatě usušili," popisuje případ Daniel Vítek z teplické policie, která už byla zahradníkům na stopě.

K sušení přímo na chatě používali sušáky na prádlo. Přičemž se ještě starali o konopí v druhém pěstebním boxu, které ještě nebylo ke sklizni. „Práci jim pak už ušetřili policisté, kteří si pro dvojici mužů ve věku 34 a 37 let přišli přímo do chaty i s příkazem k domovní prohlídce.

U výslechu pak duo pěstitelů zkoušelo známou fintu, že marihuanu sušili jenom tzv. pro vlastní potřebu. Nevyšlo jim to a skončili v policejních celách. „Oba už byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami," uvedl Daniel Vítek z teplické policie. S ohledem na množství konopí, které pěstovali, jim v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Policie na Teplicku zaznamenala v loňském roce stovku případů, které souviseli s pěstováním, výrobou, prodejem a užíváním drog.

Toxi tým: Teplicko si v minulosti získalo označení „drogová meka". Proto byl na boj proti obchodu s pervitinem a dalšími drogami včetně marihuany sestaven před lety tzv. Toxi tým. Funguje při místním policejním ředitelstvím a zkušení policisté v tomto oboru mají za sebou už desítky zásahů proti výrobcům a distributorům drog na Teplicku. Z minulosti můžeme připomenout například realizaci v hotelu mezi Dubím a Teplicemi, kde se vyráběla droga v celém jednom pronajatém patře v hotelu. Nebo v krytu CO v Proseticích. Vietnamci měli velkopěstírnu i ve statku u Háje. Kromě pervitinu se v okrese prodává heroin a samozřejmě marihuana.