Z přečinů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý neznámý zloděj, který se v Krupce vloupal do garáží. Přelezl plot a poté, co odstranil visací zámky, vnikl do dvou garáží. Z nich odcizil svářečku, pilu, vrtačku a další věci v hodnotě nejméně 22 tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli až tříletý trest odnětí svobody.

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Trnovanech vloupal do kolárny v činžovním domě. Odcizil z ní dvě jízdní kola a snowboard, celkovou škodu majitelé vyčíslili na jedenáct tisíc korun. Pokud se podaří zloděje vypátrat, hrozí mu za přečin krádeže až dvouleté vězení.

Policisté pátrají rovněž po zloději, který se v Sobědruhách vloupal do osobního auta, ze kterého odcizil autorádio a následně z motorového prostoru ukradl autobaterii. Majitel vyčíslil škodu na necelé čtyři tisíce korun.

Bez akumulátoru v motorové části zůstala i dodávka zaparkovaná v Trnovanech, v tomto případě přesáhla škoda částku čtyři tisíce korun. "Policisté se v rámci pátrání po zloději budou zabývat i verzí, že má oba případy na svědomí stejný pachatel," dodal Daniel Vítek z teplické policie.

Z krádeže je podezřelý 42letý muž, který pracoval jako řidič u přepravní společnosti. V několika případech měl v depu odcizit balíky, které buď sám, nebo prostřednictvím jiné osoby, doručil příjemcům.

Peníze vyinkasované od klientů za doručené zásilky si pak ponechal, přičemž poškozené společnosti způsobil škodu přes třicet tisíc korun. „Pokud bude uznán vinným, mohl by strávit až dva roky za mřížemi,“ uvedl Daniel Vítek z teplické policie.