Za prodavačkou, která pracuje v jedné z teplických večerek, přišla její nezletilá dcera, která si na pultu všimla odložené peněženky. Předala ji své matce, která když zjistila, že je uvnitř větší finanční hotovost, dala peněženku do nákupní tašky a řekla dceři, aby ji odnesla domů, že zařídí vrácení majitelce.

Když po nějaké době přišla zákaznice, která tam ten den nakupovala a zeptala se, zda nenašla její peněženku, prodavačka vše zapřela.

„Zatloukala" i ve chvíli, kdy do prodejny přijeli policisté a také jim řekla, že o žádné peněžence nic neví, když pak chtěli vidět kamerový záznam, tvrdila jim, že je systém mimo provoz. Policisté jí ale nevěřili a do prodejny se vrátili později, když už byla žena doma, ze záznamu kamer pak jasně vyplynulo, že peněženka na pultu ležela a ona ji vzala.

Prodavačku tedy navštívili ještě jednou, tentokrát doma a ona se pod tíhou důkazů přiznala, že si peněženku, ve které bylo kromě dokladů a platební karty i více jak šestnáct tisíc korun ponechala.

Na služebně pak vypověděla, že jednala zkratkovitě a podlehla pokušení s ohledem na svou špatnou finanční situaci. Nepoctivé ženě, která není právě morálním vzorem pro svého potomka, policisté sdělili podezření z přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. (dav)