Havrla a Badžo jsou také obviněni, že v říjnu 2011 v Mostě nabídli dívkám Lence a Kristýně provozování prostituce v Teplicích, ačkoliv věděli, že dívkám ještě není osmnáct let. Děvčata souhlasila. Potom přijel dosud neznámý člověk a odvezl obviněné i dívky do Teplic do Nákladní ulice k prodejně Lidl.

Havrla řekl dívkám, že za sex s Němci mají vyžadovat 60 euro. Zisk potom rozdělí na polovinu. Kristýna odjela s jedním Němcem do penzionu na Teplicku a za soulož dostala jenom 20 euro. Muž ji odvezl zpět na parkoviště a Havrla jí peníze sebral, údajně na benzín a požadoval po ní sex s dalším klientem. Dívka již odmítla.

Lenka si takto vydělala v penzionu s Němcem 1 000 Kč a když ji odvezl zpět na parkoviště, Havrla jí peníze sebral. Opět prý na benzín. Chtěl potom po ní sex s dalším klientem, ale také Lenka již odmítla.

Německý příběh

O něco později podle obžaloby oba obvinění v říjnu 2011 v Mostě nabídli Lence provozování sexu v Německu. Dívka souhlasila a 3.10.2011 dopoledne odjela z Mostu do domu v Sýrovicích u Podbořan na Lounsku. Havrla dívku předal dosud neznámé osobě za 2 000 Kč. Odpoledne přijel Havrla opět do Sýrovic a odjel s Lenkou a dalšími lidmi do německého Krefeldu, kde ji předali Soně K. (1979). Náklady na bydlení měly být uhrazeny zčásti z podílu na zisku z Lenčiny prostituce.

Dívka poskytla ve 3 až 4 případech sexuální služby, jenže neviděla z toho ani euro.

Lenka po své sestřenici Kristýně vzkázala matce, že se vrátí domů za 14 dnů. Díky oznámení matky na policii, že dcera odešla a vyhlášení pátrání po pohřešované Lence druhý den dívku přivezl Havrla zpět domů.

Dívka později policistům vyprávěla o cestě do Německa. Prý do Německa jel i Badžo a jeho přítelkyně Jana. Neznámý cikán prý dívce řekl, aby k nim nastoupila do auta, neřekli ale kam pojedou. Nevšimla si, že přejeli hranici, ani nikdo neříkal, že jedou do Německa. Zastavili u vyššího domu a šli do prvního patra. V bytě byla nějaká Soňa. Další neznámá cikánka v bytě jí řekla, že tam bude dělat peníze.

Lenka uvedla, že po převlečení na chodbě čekala na klienta. Po chvilce si jí vybral nějaký Němec, se kterým šla dobrovolně na pokoj. Po sexu Němec odešel a dal peníze Soně. Potom Soňa dala část peněz cikánce, co jí přivezla. Za chvíli přišel další zákazník, potom zaplatil Soně a ona zase nic nedostala. Tak to proběhlo čtyřikrát. Potom odjela zpět domů.

Obžalovaní mlčeli

Havrla byl obviněn z nakládání s drogami. Kromě toho oba byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu obchodování s lidmi a zločinu ohrožování výchovy dítěte.

Obžalovaný Havrla mlčel při vyšetřování případu a u soudu ve středu mlčel také. Oznámil, že nebude vypovídat. U soudu přesto zaznělo, že byl trestán jedenkrát za úvěrový podvod. Šestkrát trestaný Badžo řekl, že neřekne ani slovo.

Svědci jsou kdesi daleko

Podle předsedy trestního senátu Ondřeje Peřicha se nepodařilo při vyšetřování případu sehnat svědkyni Soňu K., ta je neznámo kde. Problémem také je, že zmizela také Lenka, a od září 2013 se zdržuje někde na neznámém místě v Anglii. Podobně jako Kristýna, která se pohybuje na neznámém místě v New Castlu.

Jedinou možností proto je, přečíst jejich výpovědi pořízené v průběhu vyšetřování případu.

Údajně byla Lenka již předtím sexuálně aktivní. Měla prý sexuální partnery již od 13 let a vždy dobrovolně.

Kristýna uváděla, že Havrla i Badžo od ní věděli, kolik je jí let. S nikým jiným za peníze nespala a prostituci předtím neprovozovala. Pohlavně se stýká s muži od 17 let, nikdo ji k tomu nenutil.

Podle předsedy senátu Ondřeje Peřicha bude soudní proces pokračovat v prosinci.