Kromě toho musí Máčková zaplatil poškozenému muži z Novosedlic 6.775.000 korun, ženě z Roudnice nad Labem 4.750.000, muži z Ústí 275.000 a muži z Jílového 2.631.650 korun. Předsedkyně senátu Kamila Krejcarová uvedla, že Máčková byla obžalována, že vylákala přes 15 milionů korun. Měla peníze postupně získat v letech 2006 a 2007.

V odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu uvedla, že Máčková, která již byla v minulosti trestána pro majetkovou trestnou činnost, a byla rovněž stíhána pro další trestné činy obdobného charakteru, pokračovala v trestné činnosti.

Své budoucí oběti oslovovala po zjištění jejich majetkových poměrů, navázala s nimi nejprve přátelský vztah, získala si jejich důvěru. Potom každému nabídla možnost podílet se na smyšleném projektu, který bude v krátké době vysoce zhodnocen. Odměnou budou vysokými úroky.

Peníze byly asi použity obžalovanou zejména na úhradu starších závazků a rovněž splácení závazků jiným osobám, od kterých si také peníze půjčila a z větší části byly peníze ženou i spotřebovány.

Při domovní prohlídce kriminalisté nalezli u ženy řadu dokladů, podle kterých měla obviněná hodně věřitelů a neuhrazených dluhů.

Máčková sice na začátku procesu v červenci velmi pečlivě četla ze sešitu, kde měla připravenou obhajobu. Dokazovala, že je nevinná. Soud ji to neuvěřil poprvé ani podruhé. (ro)