Policie ženu už obvinila ze zpronevěry, protože zodpovídala za stav pokladny. A to i přesto, že dluh byl zpětně vyrovnán. „Firmě dodávající obědy nezaplatila kolem 100 tisíc korun. Dalších třicet tisíc pak chybělo v pokladně, jak se zjistilo při hloubkové kontrole," uvedl Daniel Vítek z teplické policie.

VĚTŠÍ ČÁST ZAPLATILA

Soukromá firma dodávající obědy do městského pečovatelského domu dluh podle Vítka neřešila hned, protože šlo jen o část nezaplacené objednávky. „Větší část objednané stravy zaplacenou měla," upřesňuje Daniel Vítek.

Navíc vždy, když se vývařovna ozvala, dotyčná se různě vymlouvala na průtahy v platbách. Byla to totiž právě ona, kdo měl faktury na starosti. „Proto se celá záležitost prodloužila až na šest měsíců," dodal policejní mluvčí.

Na pracovišti v Krupce, kde byla pečovatelka zaměstnána, proběhla následně hloubková kontrola, která poukázala na další pochybení. V pokladně chybělo, kromě stotisícového manka za obědy, ještě dalších třicet tisíce korun.

„S paní jsme okamžitě ukončili pracovní poměr. A celou věc předali policii," řekl Deníku starosta Krupky Zdeněk Matouš.

Podle policie byla zpětně už veškerá škoda uhrazena. I tak se ale celou záležitostí má zabývat soud. Protože měla uzavřenou dohodou o hmotné odpovědnosti, vyšetřovatel ji obvinil ze zpronevěry.

Není to jediný případ zpronevěry, kterou letos na Teplicku řešila policie. Ze zpronevěry a krádeže policie před měsícem obvinila také 25letý muže, který pracoval jako řidič u smluvního přepravce.

V rozmezí několika měsíců si měl nechávat finanční prostředky získané doručením zásilek jejich adresátům, čímž se obohatil o téměř 178 tisíc korun.

„Navíc je muž podezřelý, že odcizil během přepravy dvě zásilky s notebookem a monitorem v celkové hodnotě přes devatenáct tisíc korun," uvedl Daniel Vítek s tím, že mu hrozí až pět let vězení.