Jeden z majitelů si nechtěl vzít svého psa na vodítko s argumentem, že je jeho rotvajler vychovaný a hodný. To se ale nelíbilo druhému pejskaři, který měl na vodítkách labradora a malého krysaříka. „Z obavy, aby se psi vzájemně nepoprali, volal druhého majitele, aby si své volně pobíhající zvíře přivolal. To se ale nestalo. Psi pak po sobě skutečně 'vyjeli',“ uvedla mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová.

Slovní rozepře obou pejskařů tím vygradovala. Majitel rotvajlera slovní ataky nakonec neustál. Přišel k druhému muži a vybil si na něm svou zlost. „Napadl ho takovou razancí, že mu kopem do nohy zlomil holenní kost. K tomu ho ještě udeřil pěstí,“ popsala mluvčí policie. Dotyčný musel k lékaři na ošetření. „Zranění nohy bylo tak závažné, že dle znaleckého posudku bude mít poškozený trvalé následky. Navíc ho čeká dle předpokladu léčení v délce minimálně 10 měsíců,“ dodala Gazdošová.

Útočníkovi za ublížení na zdraví hrozí osmiletý trest odnětí svobody. Policie agresora obvinila také z výtržnictví, protože se to stalo na veřejném místě. O trestu pro útočníka bude rozhodovat soud.