Pět let za mřížemi čeká na devětatřicetiletého muže, který přebýval v penzionu v Teplicích a podle policie tam prodával pozvaným lidem drogy. Bez trestu nezůstane ani jeho družka, u které kriminalisté při policejní razie našli pervitin. Žena tvrdila, že ho dostala jako odměnu za sex.

PODNIKAVÁ DVOJICE

„Zájemci o pervitin za dotyčným chodili přímo do penzionu. Kriminalisté zadokumentovali několik desítek jednotlivých prodejů," upřesnil Daniel Vítek z teplické policie.

Muž byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Čeká ho soud, který mu má vyměřit trest.

Podnikavý v penzionu nebyl pouze on. Do vězení by mohla jít i jeho o třináct let mladší družka. U té kriminalisté při domovní prohlídce zajistili několik psaníček s pervitinem.

„Celkem v pokoji penzionu přechovávala asi čtyři gramy drogy, kterou údajně dostala za poskytování sexuálních služeb," poznamenal k podnikavé dvojici policista, který je s případem obeznámen.

Žena byla proto obviněna z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a hrozí jí roční trest odnětí svobody.

Teplicko je s výrobou a následným prodejem drog spojováno už dlouhou dobu. Ať už jde o pervitin, heroin či marihuanu. Proto také byl na boj proti obchodu s drogami sestaven před lety tzv. Toxi tým. Ten funguje při místním policejním ředitelstvím.

Zkušení policisté v tomto oboru mají za sebou už desítky zásahů proti výrobcům a distributorům drog na Teplicku. Z minulosti můžeme připomenout například realizaci v hotelu mezi Dubím a Teplicemi, kde se vyráběla droga v celém jednom pronajatém patře. Nebo v krytu CO v Proseticích. Vietnamci měli velkopěstírnu i ve statku u Háje. Kromě pervitinu se v okrese prodává heroin a samozřejmě marihuana.

ASIATÉ V AKCI

K úspěšným zásahům proti drogové scéně v okrese se řadí i následující případ. Dva Asiaty s více než kilogramem pervitinu a s vybavením pro pěstírnu konopí na výrobu marihuany zadrželi před dvěma roky kriminalisté z teplického toxi týmu.

Pěkný „úlovek" nebyl žádnou náhodou. Policisté na případu pracovali delší dobu a při zadržení šli na jistotu. Dvojici Asiatů ve věku 42 a 44 let zadrželi před teplickým McDonald's právě ve chvíli, když si u okénka objednávali něco k jídlu. Najíst už se ale nestačili, přímo z jejich luxusního vozidla je „vytáhla" zásahovka.

Zadržené měli kriminalisté v „hledáčku" už delší dobu, operativní činností pak zjistili, že ten den by měli převážet v autě větší množství drog. Při podrobné prohlídce jejich auta našli pervitin ukrytý v motoru. Zadržení převáželi kolem 1300 gramů drogy, jejíž hodnota na černém trhu by byla kolem milionu korun. Několik desítek gramů měli muži i v sáčcích po kapsách. V zavazadlovém prostoru měli komponenty na menší pěstírnu konopí.

Podle jednoho z operativců vyšetřujících případ tyto věci převáželi zřejmě proto, aby při běžné silniční kontrole odvrátili pozornost od pervitinu ukrytého v motoru.

Kromě Toxi týmu „loví" drogové dealery v Ústeckém kraji také celníci. Ti například minulý týden zadrželi muže, který jel v autě a drogy měl schované v brambůrkách. To mu ale nebylo nic platné, celníci ho stejně odhalili.