Kriminalisté provedli domovní prohlídku, kde zjistili, že ve speciálně upravených pěstebních prostorách dvojice mužů pěstovala minimálně ve dvou cyklech rostliny konopí. "Sofistikovanou technologií, kterou použili, se vypěstuje konopí s maximálním obsahem psychotropní látky – tetrahydrocannabinolu. Konopí pěstovali jak ve venkovním skleníku, kde již byly rostliny většího vzrůstu, tak i uvnitř domu, kde měli tzv. kolosea s menšími sazenicemi," informovala policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Kriminalisté celkem zajistili přes 400 rostlin v různém stadiu vzrůstu, které poputují na expertizu. V domě našli na několika místech také sušinu marihuany a různé chemikálie a vybavení pro pěstování, jako jsou ventilátory, váhy a pěstební nádoby.

Zadržení pachatele, pouta. Ilustrační foto.
V Trnovanech drogy frčí. Policie tam zadržela dalšího prodejce pervitinu

Oba muže před započetím domovní prohlídky policisté zadrželi a převezli do policejní cely. Obvinili je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Vzhledem ke značnému rozsahu jim hrozí trest odnětí svobody na 2 léta až 10 let," doplnila mluvčí.