Daniel Pokorný je pohřešovaný od 17. září 2014, kdy ho naposledy spatřil příbuzný v místě trvalého bydliště. "Jedná se osobu trpící schizofrenií, motivem odchodu z bydliště mohl být stres z hospitalizace blízké osoby ve zdravotnickém zařízení. V tomto případě zpravidla vyhrožoval odchodem z bydliště, případně sebevraždou, o kterou se v minulosti také několikrát pokusil. Léky a mobilní telefon zanechal v bydlišti," uvádí Daniel Vítek z teplické policie.

Dále policisté zjistili, že se zmiňoval o úmyslu navštívit ve dnech 21. a 22. září 2014 technoparty v obci Kyjice v okrese Chomutov. Zda tak skutečně učinil, ale není známo. "Je předpoklad, že by se mohl zdržovat na místech koncentrace toxikomanů, případně distribuce drog. Nelze ani vyloučit, že by mohl být hospitalizován v některém ze zdravotnických nebo charitativních zařízení," doplňuje Vítek.

Všechna doposud provedená šetření jsou bezvýsledná, poznatky nepřinesly ani dosud zveřejněné pátrací relace. Poznatky k pobytu nebo výskytu uvedené osoby je možno předat na linku 158 případně na nejbližším oddělení Policie České republiky.

Daniel Pokorný, nar. 14. 12. 1987, bytem Bílina Popis osoby: výška 180 až 185 cm, hubená postava, hnědé krátké vlasy, vousy střižené na „bradku", tmavě hnědé oči. V levém uchu nosí náušnici tzv. roztahovák ve tvaru stříbrné spirály, na pravé straně hrudníku má tetování o velikosti 10x10 centimetrů - ornament "tribal".