Náplní její pracovní činnosti bylo propagovat v přidělené oblasti na severu Čech výrobky společnosti distribuující léky a to jak v lékárnách, tak i v ordinacích lékařů.

"Žena si koupila prázdné tiskopisy receptů, které vyplňovala osobními údaji pacientů získanými z originálních receptů vydaných lékaři, kterým nabízela léčiva firmy, pro kterou pracovala. Do falzifikátu pak ručně dopsala konkrétní název tzv. psychofarmak, takto vyplněný recept opatřila falešnými razítky znějícími na jména dvou lékařů z oboru psychiatrie, která si nechala vyrobit a poté je předložila ve vybraných lékárnách," popsal Daniel Vítek z teplické policie.

ZBOŽÍ JAKO PROTIHODNOTA

Tam jí „umazali" dluh, který vznikl předchozím zapůjčením léků k prezentaci mezi lékaři. Po splacení dluhů v lékárnách za vyplněné falzifikáty receptů obdržela jako protihodnotu různé zboží, jako krémy na pleť, nebo dražší doplňky stravy.

Takto získané zboží poté sama spotřebovávala, případně prodala dalším osobám a získané peníze použila pro svoji osobní potřebu. Přitom si byla vědoma skutečnosti, že v předmětném období je proti ní vedeno exekuční řízení spojené s nařízenou exekucí a srážkami na plat," doplnil Vítek.

Falzifikáty receptů byly dále ze strany lékáren předloženy k proplacení zdravotní pojišťovně, jednalo se celkem o více jak tři sta receptů, pojišťovna je ale po zjištění, že se jedná o falzifikáty, odmítla jednotlivým lékárnám proplatit.

"Žena tak dluží třem lékárnám přes 920 tisíc korun, v uplynulých dnech byla obviněna z podvodu, za který jí v případě uznání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody," uzavřel Daniel Vítek.